Barcelona doma v generálce na Plzeň deklasovala Mallorku

Fotbalisté Barcelony prokázali před odvetným zápasem proti Plzni v Lize mistrů vynikající formu, když ve španělské nejvyšší fotbalové soutěži deklasovali na domácím trávníku Mallorku 5:0. Hattrick zaznamenala největší hvězda vítězného týmu Lionel Messi.

Lionel Messi, hlavní strůjce triumfu Barcelony nad Realem Madrid

Lionel Messi, hlavní strůjce triumfu Barcelony nad Realem Madrid | Zdroj: Reuters

Poprvé se argentinský útočník trefil už ve čtrnácté minutě utkání z pokutového kopu. Jen o šest minut později zvyšoval náskok Barcelony na 2:0, ve třicáté minutě zápasu pak dokonal hattrick. Se třinácti vstřelenými brankami nyní vede tabulku střelců Primera División.

Ani tříbrankové vedení ale aktuálního španělského mistra neuspokojilo a po pauze přidal další dva góly. První zásah v dresu Barcelony oslavil v padesáté minutě Isaac Cuenca. Střelecký účet zápasu pak uzavřel v nastaveném čase Davi Alvez.

Největší rival Barcelony Real Madrid oproti tomu v San Sebastinu vyhrál díky jediné brance Higuaína, to mu ale k posunu do čela tabulky stačilo.

Sedmizápasovou šňůru bez vítězství přerušil Villarreal, který zvítězil na nováčkem z Vallecana 2:0. Valencie porazila Getafe 3:1, její série bez porážky trvá už pět zápasů.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Valencie - Getafe 3:1 (12. a 25. Feghouli, 76. Aduriz - 23. Castro), Villarreal - Vallecano 2:0 (20. Bruno, 67. Valero), FC Barcelona - Mallorca 5:0 (14. z pen., 22. a 30. Messi, 50. Cuenca, 90.+2 Dani Alves), San Sebastian - Real Madrid 0:1 (9. Higuaín).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít