Baroš po hattricku: Teď už si můžu v klidu hrát

Hvězda fotbalisty Milana Baroše naplno zazářila. Druhý nejlepší střelec historie české reprezentace nastřílel Hradci Králové v devatenáctém kole Gambrinus ligy hattrick a hlavně jeho zásluhou porazil Baník Ostrava v záchranářském souboji „Votroky" 3:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Milan Baroš se po 11 letech vrátil do Baníku Ostrava | Zdroj: ČTK

Když hlasatel v páté minutě oznamoval střelce gólu, více než devět tisíc diváků řvalo s ním. Na tento okamžik čekal Milan Baroš rok. Přesně osmého dubna se trefil ještě v dresu Galatasaraye v turecké lize. Na probuzení svých střeleckých instinktů potřeboval po osmiměsíční nucené pauze přesně 106 minut. Tolik času strávil na hřišti dohromady proti Českým Budějovicím, v Plzni a teď proti Hradci, než dal gól.

„Byl to skoro rok. Každý hráč, když dá gól, tak má dobrý pocit. Samozřejmě chceme zachránit Baník a nějaký gól … nechci říkat, že to není pěkné, ale pro nás jsou důležité tři body a záchrana Baníku,“ říkal Baroš po utkání.

Svou gólovou radost si Milan Baroš vychutnal hned třikrát. A i když to bude znít možná neuvěřitelně, hattrick vstřelil v české Gambrinus lize vůbec poprvé v životě. Sám útočník ovšem nejvíce oceňuje, že teď už se ho nikdo nebude ptát, kdy dá konečně gól v dresu Baníku.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ostravě byl Radim Sajbot

„Kdyby to trvalo déle, tak by na mě byl větší tlak. Teď si můžu v klidu hrát, já tedy hraju v klidu pořád, ale teď už na mě nebude takový nátlak.“

Milan Baroš si také v utkání proti Hradci vysloužil nevídané ocenění. Fanoušci východočeského klubu, poté co dal do jejich sítě třetí gól, vytáhli choreografii v národních barvách, ve které Milanu Barošovi poděkovali za to, co pro český fotbal v minulosti udělal.

„Toho jsem si nevšiml. To je pěkné, děkuju.“ Pozornější už byl Milan Baroš v osmasedmdesáté minutě. Při svém střídání zažil potlesk na otevřené scéně, kdy ze sedaček zvedl drtivou většinu z více než 9 tisíc diváků .

„Toho už jsem si všiml, škoda, že tu nebylo jak v pondělí. Tehdy bylo 14°C a sluníčko, to by přišlo více lidí. Ale teď tu bylo necelých 10 tisíc a za 14 dní bude zase víc a já doufám, že se těch vyprodaných Bazalů dočkám,“ říkal Baroš.

Po zhruba třech týdnech tréninku už je Milan Baroš v kondici, kdy by mohl odehrát celý zápas. Do stoprocentní fyzické kondice však jednomu ze čtyř českých vítězů Ligy mistrů stále něco chybí.

„Ještě to není ono. Když se unavím, tak mě svaly trochu tahají. Jsem na tom lépe, ale ještě to není ono – tak dlouhá pauza nejde dohnat za dva, tři týdny. Potřebuju více zápasů od první minuty. Už jsem v závěru trochu cítil svaly, tak jsem si řekl o střídání. Z toho už jsem se poučil, v takové chvíli je zbytečné riskovat zranění,“

Radim Sajbot, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme