Česká fotbalová "21" vstoupila do nového roku výhrou

Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let vyhrála v přátelském utkání v Uherském Hradišti nad Finskem 1:0. Další zápas sehrají 'Lvíčata' až v srpnu, kdy je čeká v kvalifikaci mistrovství Evropy San Marino.

Čeští fotbalisté do 21 let se radují z gólu ve finské síti

Čeští fotbalisté do 21 let se radují z gólu ve finské síti | Zdroj: ČTK

Česká republika "21" - Finsko "21" 1:0 (1:0)

Uherské Hradiště vidělo zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním čeští mladíci dominovali, ve druhém byli o něco fotbalovější Finové.

Utkání rozhodl dokonalý centr Kovaříka. který ve 30. minutě našel na malém vápně Rabušice a ten hlavičkou nezaváhal.

Vyrovnat mohl v 85. minutě Ojala, brankář Štěch ale jeho střelu zblízka vyrazil. Zvýšení českého vedení měl potom o další dvě minuty na kopačce Pekhart, finského gólmana Hradeckého ovšem z penalty neprostřelil.

Branka: 29. Rabušic. Rozhodčí: Vnuk - Vorel, Hrčka (všichni SR). ŽK: Kauko (Fin.). Diváci: 2460.

ČR: Hanuš (46. Štěch) - Čelůstka, Beneš (82. Dreksa), Štěpánek, Lensky - Dočkal (57. Nečas), Gecov (46. Hořava), Mareček, Kovařík (72. Lecjaks) - Rabušic (46. Vošahlík), Kozák (57. Pekhart). Trenér: Dovalil.

Finsko: Hradecky - Aalto, Tanska, Arajuuri (46. Jognmäki), Sumusalo (46. Nikkari) - Ojala, Kolehmainen (46. Ledola), Mattila (72. Virtanen), Mannstrom - Hjelm (46. Kauko), Pelvas (60. Ikävalko). Trenér: Kanerva.

Pavel Sedláček, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít