Fotbalová ‚lvíčata‘ v deseti na Bělorusy nestačila, na OH si nezahrají

Fotbalová reprezentace do 21 let prohrála v souboji o účast na olympijských hrách v Londýně s Běloruskem na mistrovství Evropy v Dánsku 0:1, když dohrávala posledních patnáct minut o deseti hráčích. Poslední volné místo pro evropské týmy na OH tak patří Bělorusku, Češi nenavázali na jedinou účast fotbalistů na turnaji v Sydney.

Česká fotbalová jednadvacítka prohrála na ME i s Běloruskem

Česká fotbalová jednadvacítka prohrála na ME i s Běloruskem | Zdroj: ČTK

Svěřenci kouče Dovalila inkasovali až v oslabení, protože v 75. minutě se po druhé žluté kartě nechal zbytečně vyloučit v soupeřově vápně za hraní rukou Lukáš Vácha. Jedinou branku utkání Vaclíkovi vstřelil v 87. minutě obránce Filipenko.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Dánsku - utkání o účast na OH v Aalborgu:

Česká republika - Bělorusko 0:1 (0:0)
Branka: 87. Filipenko. Rozhodčí: Mažič (Srb.) - Borsch (Něm.), Borkowski (Pol.). ŽK: Vácha, Gecov - Veretilo, Voronkov. Skavyš. ČK: 75. Vácha. Diváci: 1000

ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks (13. Kovařík) - Gecov - Dočkal, Vácha, Hořava, Hloušek (46. Kozák) - Chramosta (83. Kadlec). Trenér: Dovalil
Bělorusko: Hutor - Veretilo, Filipenko, Politevič, Matvejčik (76. Poljakov) - Perepečko (34. Baga), Drahun, Sivakov, Nechajčik - Voronkov, Skavyš (83. Rekiš). Trenér: Kondratěv

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít