Fotbalová Slavia má všechny pohledávky, které uznává, uhrazené

Fotbalová Slavia mírní možnost, že by mohla zbankrotovat. Tradiční pražský klub v červnu spadl do insolvenčního řízení, do kterého se mimo jiné přihlásili i jeho bývalí funkcionáři nebo hráči. Ale Slavia před Městským soudem v Praze prohlásila, že všechny pohledávky, které uznává, uhradila.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SK Slavia Praha

SK Slavia Praha | Foto: SK Slavia Praha

„Dlužník v současné době nemá žádné závazky, všechno je uhrazeno.“ Právnička Slavie Zuzana Mládková před soudem často opakovala slovo ‚uhrazeno‘ a k němu dodávala datum z posledních dnů.

Všechny dluhy, ke kterým se jejich věřitelé, jako třeba hráči Milan Ivana nebo Mario Lička, přihlásili a Slavia s nimi souhlasí, v posledních dnech zmizely.

„To sedí. Od 11. září jsme uhradili všechny závazky, které byly nesporné.“ Ze slov generálního manažera Slavie Davida Trundy je ale zřejmé, že s některými částkami Slavia nesouhlasí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Doufám, že cesta, kterou teď volíme je dobrá, říká generální manažer fotbalové Slavie David Trunda

Tou největší je 16 milionů korun nárokovaných bývalým šéfem klubu Zbyňkem Kusým a dalších 6,5 milionu korun vycházejících ze stejné smlouvy mezi Kusým a Slavií.

Podle Slavie je smlouva neplatná, ale i kdyby ji nakonec musela zaplatit, má na ni i ostatní sporné závazky vyhrazených na účtu 35 milionů korun. Právník Jiří Holas, který zastupuje navrhovatele úpadku Slavie, se k řízení nechtěl moc vyjadřovat.

„Bylo odročeno a je v zájmu všech věřitelů, aby se Slavia stabilizovala. Bohužel nebylo zatím nic doloženo, tak můžeme jen těžko předvídat, jaká je skutečnost.

Další jednání bude 3. listopadu a až po něm soud nejspíš písemně oběma stranám oznámí rozsudek. Tohle jednání by ale vedení Slavie mohlo přidělat už mnohem méně starostí, než to úterní.

Je to v pohodě, zní z kabiny Slavie navzdory jednání o insolvenci

Číst článek

Ještě nedávno tradiční klub neměl jistotu, jak pohledávky uspokojí, ale s nástupem čínské společnosti CEFC do struktury Slavie se strach zmírnil.

„S takovým investorem a novým majitelem v zádech se do toho jde určitě jistěji, než v předchozí situaci, kdy jsme nevěděli, jak to bude, a hledali různé možnosti řešení. Doufám, že cesta, kterou teď volíme je dobrá,“ chválí si novou velkou oporu David Trunda.

Martin Charvát, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme