Fotbaloví útočníci Kozák s Vydrou skórovali, jejich trefy ale na výhry nestačily

V anglické Premier League se v sobotu střelecky dařilo českým fotbalistům. Síť za brankářem soupeře rozvlnili v 17. kole útočníci Libor Kozák z Aston Villy i Matěj Vydra z West Bromwiche, jejich branky však na vítězství nestačily.

fotbalista Libor Kozák

fotbalista Libor Kozák | Zdroj: ČTK

Vydra se v anglické nejvyšší soutěži prosadil poprvé v kariéře, jeho pozdní trefa v 86. minutě navíc znamenala vyrovnání na konečných 1:1 v utkání West Bromwiche s Hullem. Mladý útočník se přitom dostal na hřiště až jako střídající hráč v polovině druhé půle.

Vyrovnávací branku vstřelil také Libor Kozák, na body však ani gól českého reprezentanta Aston Ville nakonec nestačil. V 70. minutě rozhodl o výhře Stoke Peter Crouch, který tak zajistil svému týmu posun na desátou příčku ligové tabulky.

Do čela Premier League se dostali fotbalisté Liverpoolu. Ti díky povedené první půli a dvěma trefám Luise Suáreze porazili doma Cardiff 3:1 a minimálně do pondělí, kdy se ve šlágru kola střetnou Arsenal s Chelsea, zůstanou na prvním místě s náskokem jednoho bodu.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:
Liverpool - Cardiff 3:1 (25. a 45. Suárez, 42. Sterling - 58. Mutch), Crystal Palace - Newcastle 0:3 (25. Cabaye, 39. vlastní Delaney, 86. Ben Arfa z pen.), Fulham - Manchester City 2:4 (50. Richardson, 69. vlastní Kompany - 23. Touré, 43. Kompany, 78. Navas, 83. Milner), Manchester United - West Ham United 3:1 (26. Welbeck, 36. Januzaj, 72. Young - 81. Cole), Stoke - Aston Villa 2:1 (50. Adam, 70. Crouch - 66. Kozák), Sunderland - Norwich 0:0, West Bromwich - Hull 1:1 (87. Vydra - 28. Livermore).

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít