Lichtenštejnci překvapivě prověřili spíše českou obranu

Čeští fotbalisté splnili plán a po porážce ve Španělsku vydřeli doma s Lichtenštejnskem nutné tři body. Tím ale pozitiva na pět měsíců posledního zápasu kvalifikace EURO 2012 končí. Vítězství 2:0 nad outsiderem z Porýní není důvodem k jásotu nad útočnou silou českého týmu. Ale možná ještě varovnější zprávu podal duel s fotbalovým trpaslíkem překvapivě o české defenzivě.

Trénink fotbalové reprezentace.

Trénink fotbalové reprezentace. | Foto: Filip Jandourek

Už dlouho si lichtenštejnské publikum složené do značné míry z příbuzenstva fotbalistů neužívalo takového hlasového sóla na soupeřově stadionu jako v Českých Budějovicích. A nemohlo za to jen vlažné domácí publikum, ale také sympatický výkon Lichtenštejnců, kteří v prvním poločase Čechům nečekaně často zatápěli.

,,Po ztrátě balonu jsme hlavně v první půli špatně presovali. Soupeř se z toho snadno dostával a my jsme ztracené balony nedokázali vzadu zachytit, okének v obraně bylo až moc,“ vystihuje trenér Michal Bílek, co se mu na české obranné hře nelíbilo.

00:00 / 00:00

Fotbalisté Lichtenštejnska prověřili více českou obranu nežli útok

Zapojovalo se do ní také mnohem méně hráčů než ve Španělsku, což vedlo stopera Romana Hubníka možná k nečekanému zjištění, ve kterém z posledních dvou utkání se mu hrálo hůře.

,,Horší byl tenhle zápas, protože jsme chtěli hlavně útočit. Už v prvním poločase měli Lichtenštejnci čtyři brejkové situace, kdy se to na nás hrnulo, což nebylo dobré“ vzpomíná stoper české reprezentace.

Poslední slova platí i pro výkon samotného Hubníka, který už v Granadě patřil k těm méně spolehlivým článkům české defenzivy a proti Lichtenštejnsku tenhle dojem rozhodně nevylepšil. Nejistota z něj čišela.

,,Určitě tam byly chybičky. Například to mé podklouznutí, kdy jsem netrefil balon. Nebyl to dobrý výkon,“ uznává obránce Herthy Berlín a jeho názor s ním sdílí také kouč Bílek.

Bílek nad Hubníkem ještě hůl nezlomil

,,Roman Hubník patří mezi hráče, na kterých jsem chtěl postavit, nebo teda chci postavit stoperskou dvojici. Je pravda, že proti Lichtenštejnsku ale nesehrál dobré utkání,“ říká Michal Bílek.

Kouč české reprezentace tak má před zářijovým utkáním ve Skotsku dost času uvažovat o tom, jestli by nebylo dobré mít připravenou nějakou stoperskou alternativu, kdyby se Hubníkova forma nezlepšila. K tomu se Bílek sice nechystá, ale varovný prst zvedá.

,,Má pořád samozřejmě moji důvěru, ale musí podávat lepší výkony. Byla tam celá řada věcí, které řešil hodně pomalu a nebylo to z jeho strany takové, jako jsem si představoval,“ opakuje trenér českého národního týmu.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít