Nejlepší hráče máme v Chelsea a Arsenalu, uznává Lafata

Padesátý ročník ankety ovládl útočník Sparty a národního týmu David Lafata suverénně - získal víc bodů než druhý Kadeřábek, třetí Rosický a čtvrtý Darida dohromady. Téměř dvě desetiletí trvalo, než anketu vyhrál hráč z domácí soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lafata | Foto: Filip Jandourek

„Individuální ceny nemám moc rád, protože fotbal je kolektivní sport. Ale když se podívám zpátky, kdo všechno tu anketu vyhrál, je to pro mě obrovská čest. Ani jsem takový fotbalový sen neměl,“ svěřil se David Lafata.

Spartě k titulu, poháru a superpoháru a národnímu týmu ke skvělému rozjezdu evropské kvalifikace pomohl loni celkem 36 soutěžními góly, a tak se ve svých 33 letech stal poprvé v kariéře fotbalistou roku zaslouženě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyhlášení ankety Fotbalilsta roku sledoval reportér ČRo Jan Suchan

„Chtěl bych poděkovat plačící manželce, rodičům i spoluhráčům, bez kterých bych tady nestál,“ těžko hledal slova na pódiu při vyhlašování výsledků.

Triumf skromného útočníka z Olešníka na Českobudějovicku ukazuje, že anketu Fotbalista roku nemusí vyhrát hráč věhlasných zahraničních klubů jako Petr Čech nebo Tomáš Rosický.

Ale možná to je pouze výjimka potvrzující pravidlo - vždyť hráč z domácí ligy zvítězil poprvé po 19 letech.

„Je třeba si přiznat, že dva nejlepší hráče máme v Chelsea a v Arsenalu. Ale Tomáš Rosický má hodně zdravotní problémy, tak tolik nehrál. Dá se říct, že jsem toho využil,“ směje se vítěz ankety Fotbalista roku 2014 David Lafata.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme