Nový vlastník musí Slavii pomoci, i proto končím jako hráč, říká Kisel

Fotbalová Slavia hlásí změnu kurzu a odraz k lepším zítřkům už po tolikáté, že se tomu někteří jenom usmívají. Ale minimálně ve vlastnictví a managementu populárního klubu se proměna chystá. Jejím symbolem je Karol Kisel, který dal sbohem hráčské kariéře a hodně si slibuje od nových ruských majitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karol Kisel se po zápase s Libercem loučil s fanoušky jako hráč | Zdroj: ČTK

Chybělo málo a kapitán Karol Kisel by opouštěl slávistickou loď v pozici jejího nejlepšího střelce a napůl potopenou. Jenže co do počtu gólů za Slavii ho v posledním zápase ligového podzimu dvěma trefami překonal Martin Juhar, Slavia výhrou 2:1 nad Libercem z pásma sestupu unikla na jedenácté místo a Kiselův přesun z hráčské kabiny do managementu klubu má symbolizovat proměnu, kterou Slavia chystá.

"Slavie si, co jsem tady, prošla nejhorším obdobím ve své historii. Ale možná právě o to víc mi přirostla k srdci," říká Karol Kisel. O tom, že Slavia má to nejhorší skutečně už za sebou, je pevně přesvědčený a pomáhají mu k tomu informace, které má o chystaném vstupu ruského investora do tradičního klubu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karol Kisel o konci hráčské kariéry a nové roli ve Slavii

V Edenu se kolem toho zatím chodí po špičkách, nic konkrétního ze slávistů nevypáčíte, ale Kisel si je celkem jistý, že po sportovní stránce tahle změna Slavii prospěje. "Nechci předbíhat, ale rozhodně v to věřím. A i to je jeden z důvodů, proč končím," vysvětluje jeden z klíčových hráčů Slavie nejen v letošní sezoně.

"Určitě bych ještě uplatnění na hřišti měl, ale já už koukám dopředu a mám jinou motivaci. Doufám, že Slavii pomohu i na jiných místech." V množném čísle mluví Kisel proto, že k péči o slávistickou mládež by si měl přibrat i starost o sportovní řízení celého klubu, tedy i prvního týmu.

Přeskočil by tím v hierarchii trenéra Miroslava Koubka a z podřízeného by se stal jeho nadřízeným, od něhož si kouč také bude leccos slibovat. "Mužstvo potřebuje posílit. A jestli ho posílí ten nebo onen subjekt, neřeším," konstatuje Koubek.

Fotbalový záložník Kisel ukončí po utkání Slavie s Libercem kariéru

Číst článek

Karol Kisel ji zatím naopak jen svým odchodem z hráčského kádru oslabil, ale zdá se, že opravdu jen proto, aby se pokusil ji začít posilovat jinými schopnostmi než běháním a kopáním do míče. Už se sešel se zástupcem ruského zájemce o akcie Slavie Igorem Kornějevem a právě s bývalým sportovním ředitelem Zenitu Petrohrad by měl úzce spolupracovat.

"Říká se to, ale uvidíme, jak se to vyvine. Všechno je v jednání a já doufám, že budu Slavii prospěšný. Představ mám hodně, bude záležet na vedení, pro kterou variantu se rozhodnou. Není to hlavně o mně, ale já jsem připravený přijmout jakoukoli roli," prohlašuje krizový manažer Slavie, který zatím pomáhal tahat klub z bláta na hřišti a teď se o to bude pokoušet i mimo ně.

Jan Kaliba, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme