Prázdné hlediště a naše výhoda? Uvidí se, říká před odvetou EL plzeňský Bakoš

Fotbalisté Plzně si zkusili, jak to zní, když je prázdný stadion. Na předzápasovém tréninku to není nic neobvyklého, ale podobná kulisa je v domově Fenerbahce Istanbul čeká i při čtvrteční odvetě osmifinále Evropské ligy. V té bude český tým v Turecku dohánět manko 0:1 z domácího prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodní utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy FC Viktoria Plzeň - Fenerbahce Istanbul, které se hrálo 7. března v Plzni. Marek Bakoš (vpravo) z Plzně a Bekir Irtegün z Istanbulu. | Zdroj: ČTK

„Stadion bude prázdný jako dneska, tak se na to můžeme aspoň připravit. Je to něco nestandardního, jsem sám zvědavý, jak se s tím vyrovnáme.“

Představte si, že kolem nás není prázdno, ale 50 tisíc zuřivých Turků. Je to škoda, že se nebude hrát před publikem, nebo to bude přece jen lepší?

Od autobusu do šatny jsem prošel 50 metrový tunel a prohlédl si přes sto fotografií, kde byl stadion napráskaný. Chtěl bych, aby tu lidé byli, ale na druhou stranu nám to může pomoci. Uvidíme zítra po zápase. Výhoda to bude pouze v případě, že postoupíme.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový útočník Plzně Marek Bakoš o prázdném hledišti a šancích Viktoriánů na postup

I na prázdný stadion dokáží Turci dopravit různé předměty. Viděl jste ta videa ze zápasu s BATE Borisov, kdy fanoušci, i když museli být před branami, dokázali na stadionu odpálit nějaké dělobuchy? Jste připravený na to, že může občas něco přilétnout?

Samozřejmě. Viděl jsem nějaké video, ale nepředpokládám, že by zítra mělo něco přiletět. Doufám, že se tu představí ne nová, ale stará Plzeň, která před zápasem s Fenerbahce hrála dobrý fotbal, a že ukážeme svoji pravou tvář a uhrajeme úspěšný výsledek.

Sílu soupeře už znáte. Pokud nastoupí stará dobrá Plzeň, má na to být rovnocenným soupeřem a třeba na rozdíl od prvního utkání být o gól lepší ona?

Pokud nastoupíme se vším, co k tomu patří a ještě něco přidáme, má Plzeň na to, aby přes Fenerbahce postoupila. Věřím tomu. A myslím si, že zítra s tímhle všichni na hřiště půjdeme.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme