Před bitvou titánů má Real na Barcelonu stále čtyřbodový náskok

Fotbalisté Realu Madrid si v čele tabulky nejvyšší španělské ligy stále drží čtyřbodový náskok na druhou Barcelonu. Královský klub ve včerejším zápase porazil Gijón 3:1, obhájci titulu zvítězili na půdě Levante 2:1. Pod vítězství obou týmů se podepsaly největší hvězdy – Cristiano Ronaldo zaznamenal už 41. trefu v sezoně a překonal svůj střelecký rekord z minulého ročníku. Lionel Messi dal obě branky v dresu Barcelony.

Real Madrid's Cristiano Ronaldo (L) celebrates with team-mate Pepe after scoring his third goal during their Spanish first division soccer match | Zdroj: Reuters

Realu se přitom první poločas utkání s Gijónem příliš nevydařil, po třiceti minutách hry prohrával 0:1, když v pokutovém území zahrál rukou obránce Sergio Ramos a penaltu proměnil Miguel de las Cuevas.

Vedení ale vydrželo hostujícímu celku jen sedm minut, než vyrovnal po Ramosově dlouhém centru vyrovnal hlavou Gonzalo Higuaín.

Vyrovnaný stav vydržel až do 74. minuty, znovu hlavičkou se prosadil tentokrát Cristiano Ronaldo. Definitivní podobu dal výsledku v 82. minutě Karim Benzema. V té době už Gijón dohrával v deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Roberto Canella.

Ani Barceloně se vstup do zápasu nepodařil, ve 23. minutě proměnil penaltu za nastřelenou ruku Sergia Busquetse záložník Levante José Barkero.

Obhájci titulu zaveleli k obratu ve druhém poločase, v 64. minutě nejprve Messi vyrovnal a za osm minut nato proměnil tentýž hráč pokutový kop a zajistil Barceloně výhru.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Real Madrid - Gijón 3:1 (37. Higuaín, 74. Cristiano Ronaldo, 82. Benzema - 30. De las Cuevas z pen.), Levante - FC Barcelona 1:2 (23. Barkero z pen. -64. a72. z pen. Messi).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít