Příbram hrála s v dohrávce 20. kola GL s Teplicemi 0:0

Třetí domácí remízu 0:0 za sebou si připsala ve 20. kole fotbalové Gambrinus ligy Příbram, když nedokázala Teplice na stadionu U Litávky porazit už osm let. Kouč Severočechů Petr Rada ve dvoustém odtrénovaném prvoligovém utkání získal pouze bod a ten dělí jeho svěřence na sedmém místě od dnešního soupeře.

Trenér FK Teplice Petr Rada se usmívá na střídačce svého týmu. Důvodů k dobré náladě ale zatím na podzim moc neměl. | Zdroj: ČTK

Oba kluby prodloužily svoje série. Příbram ne příliš lichotivou, protože její hráči čekají na gól už 376 minut. Naproti tomu Teplice již 279 minut neinkasovaly i zásluhou přesvědčivých výkonů gólmana Grigara.

Zápas dlouho postrádal kvalitu z obou stran. Hrálo se převážně ve středu hřiště, bez větších šancí. Příbram se sice snažila vytvořit si územní převahu, ovšem nebezpečnější byly brejky hostů. Nejnebezpečnější situace vznikaly většinou po rohových kopech, kterých bylo v utkání nezvykle hodně.

Ani ve druhém poločase to na zlepšení nevypadalo. Až v 68. minutě přišla velká šance domácích. Teplický stoper Matula promáchl a Koukal se řítil sám na brankáře Grigara, jenže v koncovce selhal a nechal tak hostujícího gólmana pořádně vyniknout.

00:00 / 00:00

Trenér příbramských fotbalistů Vavruška hledal důvody trápení svého týmu

Nedáš, dostaneš. Obehraná fráze mohla platit i v Příbrami. Čajič totiž v zápětí svou střelou překonal Hrušku, ovšem příbramského gólmana zastoupil na brankové čáře Hejda a nebezpečí zažehnal. Ve zbytku zápasu se hrálo především ve středu hřiště a tak utkání skončilo tak, jak začalo.

"Když vám ženská na kase udělá za tři večery manko, tak ji vyrazíte. Tady s tím musíte dělat dál a být trpělivý. Někdy se to někde zasekne a můžou to být ještě horší věci. Někdy porhrajete sedmkrát za sebou a nevíte proč. Ještě, že nám ty mančafty aspoň přestaly i góly dávat. Jestli ej to nějaká solidarita, to nevím. Ale my vážně nedáleme nic jinak, hrajeme pořád stejně," lámal si hlavu kouč Středočechů Vavruška.