Příbram i Liberec v GL vysoko vyhráli, kouč Slovanu Šilhavý tak mohl slavit 50

Liberečtí fotbalisté v utkání 13. kola Gambrinus ligy nepřipustili žádné komplikace a České Budějovice porazili 4:0. Ani napočtvrté nevyhráli hráči Bohemians 1905, tentokráte podlehli v Příbrami místnímu FK 0:3.

Jaroslav Šilhavý

Jaroslav Šilhavý | Zdroj: ČTK

Černý den v obraně si v Příbrami vybrali fotbalisté Bohemians 1905. O výhru domácích se gólově zasloužili Zdeněk Koukal a Daniel Tarczal, kteří dnes shodně nastoupili k jubilejnímu 100. ligovému utkání, v závěru přidal pojistku Štochl. Příbram potvrdila, že patří k nejofenzivnějším týmům v lize a skórovala ve dvanáctém z dosavadních třinácti kol. V tabulce se dotáhla o bod právě za Pražany.

Ke čtvrté výhře po sobě nasměroval Liberec osmým gólem v sezoně Breznaník, který ještě do půle svými centry připravil další dvě branky pro Gebre Selassieho a Nezmara. Po pauze se ještě trefil Jiří Štajner. Severočeši tak vytvořili tlak na vedoucí ligový tým Spartou a hráli i za svého trenéra. Jaroslav Šilhavý totiž třetí listopadový den oslavil padesátiny, a i proto si ho před mikrofon pozval reportér Pavel Petr.

00:00 / 00:00

Trenér fotbalistů Liberce Šilhavý po padesátce a výhře nad Budějovicemi

Hlavním tématem našeho rozhovoru bude samozřejmě utkání, ale nemohu se nezeptat, jak se, trenére, cítíte jako čerstvý padesátník?

Teď dobře, po takovémhle výsledku je mi skvěle. Dík patří hráčům, kteří se o to postarali na hřišti. Nejen výsledek, ale i předvedená hra hlavně v druhém poločase snesla parametry, které v současné době především v útoku předvádíme. Jsem rád, že se to povedlo i kvůli domácím divákům.

Slíbil jste něco hráčům za takový výsledek?

Vybrali si něco před zápasem a já jim to v případě vítězství slíbil. Ještě k tomu je dodatečně pozvu na večeři. Zaslouží si to a vůbec toho nelituji.

Padesátiny. To by si možná zasloužilo pět gólů, ne?

Nechci být zase moc nahoře, ale máte pravdu, že ve skrytu duše jsem doufal, i na lavičce o tom někdo mluvil, že by to bylo hezčí a šlo by to víc dohromady. Jsem však na zemi, rozumný, pokorný, takže jsem rád, že jsme vyhráli a předvedli dobrý výkon.

Co o hladké výhře rozhodlo? Možná i trpělivost, protože to zezačátku rozhodně na tak jednoznačný výsledek nevypadalo…

Do 25. Minuty hrály České Budějovice kombinační fotbal, byl to vyrovnaný souboj odehrávající se především ve středu hřiště. Pak jsme za 20 minut nastřílely 3 branky. Oproti předchozím zápasům jsme proměňovali šance a ve druhém poločase už jsme předváděli hru, kterou bychom si všichni přáli.

Zápas pro vás byl zvláštní i v tom, že jste nastoupil proti mužstvu, ve kterém jste také působil, že?

Strávil jsem v Budějicích necelé dva roky a rád na ně vzpomínám. Končil jsem tady s nimi loni v posledním kole ligového ročníku 3:3 a hlavou mi to o půli problesklo. Liberec tehdy vedl, ale my dali na 3:2 a nakonec z toho byla remíza. Burcoval jsem tedy hráče, aby nedošlo něčemu podobnému. Určitě jsem měl jiný pocit, než v ostatních utkáních.

Jaké je přání do té další padesátky?

Hrajeme ještě tři kola, tak kdybychom předvedli zase takový výkon jako dnes, tak bych se určitě nezlobil.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít