Řepka uzavře letošní sezonu ‚doma‘ na Letné, ale v dresu Dynama

Fotbalisté Sparty budou druhý rok po sobě bez mistrovského titulu. Už před utkáním posledního kola je jisté, že si o královskou korunu zahrají v přímém souboji Liberec a Plzeň. Přesto se i za této konstelace na Letné zřejmě schyluje k velkolepému představení, a hlavní roli v něm paradoxně může obsadit muž, kterého klub v zimní přestávce vyhodil, řízný stoper Tomáš Řepka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Řepka si odbyl premiéru v dresu Dynama České Budějovice | Zdroj: ČTK

„Srdcem budu pořád ve Spartě, na tom se nikdy nic nezmění,“ říkal Tomáš Řepka a na otázku reportéra Jaroslava Plašila, zda by stál o nějakou rozlučku nebo exhibiční zápas, odpověděl:

„Zatím jsem o tom ještě nepřemýšlel.“

Tento rozhovor pro Radiožurnál pochází z přelomu loňského a letošního roku, z doby, kdy Tomáš Řepka běžně s novináři nemluvil a kdy si, i když byl přinucený ze Sparty odejít, také nedovedl představit, že jednou dojde na rozlučkovou exhibici.

Teď, po necelém půlroce, má k velkolepému srdceryvnému představení ideální podmínky. A dá se počítat s tím, že pokud nastoupí, bude v sobotu na Letné tím nejopěvovanějším fotbalistou, byť bude mít na sobě dres českobudějovického Dynama.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáše Řepku čeká rozlučka s letošní sezonou na Spartě - ale v dresu Českých Budějovic. Na ovacích fanoušků to ale zřejmě nic nezmění

Vyvolávání jména sparťanského stopera bude jistě nedílnou součástí rozlučkového zápasu na Letné, tím spíš, když se Tomáš Řepka zotaví ze zdravotních problémů, a bude přímo na trávníku.

Síla ovací při jeho každém dotyku s míčem pak může v tom případě i naznačovat, kolik příznivců lituje zimního odchodu někdejšího kapitána, a naopak kolik z nich stále ještě věří filozofii týmu generálního sportovního manažera Jaroslava Hřebíka, který v jarní části mimo jiné prohýřil šestibodový náskok z doby vlády Jozefa Chovance, takže ještě kolo před samotným závěrem ligy ztratil šance na mistrovský titul.

„Tohle se asi ještě bude podrobněji vyhodnocovat. Takovou analýzu, abychom shrnuli celý podzim a celé jaro, jsme ještě nedělali, ale jisté je, že střílíme na jaře méně gólů než na podzim,“ srovnává Martin Hašek bez dalšího komentáře období, kdy trénoval pod Jozefem Chovancem, s tím současným.

Loňský nečekaný úspěch Jaroslava Hřebíka s českou devatenáctkou vyvolal u mnohých fanoušků i odborníků vzpomínku na jeho někdejší úspěšné tažení Letenských Ligou mistrů, jeden z předních deníků Hřebíka dokonce soustavně tlačil do pozice kouče národního A týmu. Teď přichází kruté vystřízlivění s někdy už neobratnou a úsměvnou snahou hodit všechny vzniklé problémy na staré vedení.

Až čas ukáže, na čí straně je pravda, ke smůle Jaroslava Hřebíka ho ale klub s tak velkým rozpočtem nemá zrovna na rozdávání. Pokud jde o nejbližší dny, zatím se zdá, že bude jasným vítězem sparťanských změn v zimě vyhnaný Tomáš Řepka, i když zrovna za jeho sportovním koncem ve fotbalové Spartě Jaroslav Hřebík nestál.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme