Slavia, to je stále prestiž. Přesto se nový investor do Edenu příliš nehrne

Na valné hromadě fotbalové Slavie se překvapivě neřešila případná změna akcionářských podílů v klubu. Podle informací Českého rozhlasu totiž ruský investor, který kolem Slavie krouží, i kvůli komplikované situaci ve vlastnické struktuře klubu se vstupem do Slavie váhá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 8. kola první fotbalové ligy SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 14. září v Praze. Zleva Milan Nitrianský a Petr Kolařík ze Slavie. | Zdroj: ČTK

Jak sami slávisté avizovali, otázka chystaného vstupu ruského investora vůbec nebyla na programu valné hromady. Vše bylo vyřízené za hodinu a půl, a tak se ani nic zásadního v souvislosti s novým investorem řešit nemohlo.

Slavia je stále i tak značkou, která má potenciál, což potvrzuje například příchod Karla Pitáka. Zkušený záložník přichází z Jablonce, přestože na severu Čech měli zájem, aby setrval. To je důkazem toho, že i přes bídné postavení Pražanů v tabulce znamená působení v mužstvu z Edenu pro fotbalisty velkou prestiž. Podobně by to mohli vnímat případní investoři, avšak než vstoupí do takového podniku, který není finančně nenáročný, chtějí mít přehled a ‘čistý stůl‘.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kaliba hovoří o složité situaci fotbalové Slavie

To je v případě Slavie kámen úrazu, protože od roku 2007, kdy se klubu zbavila britská investiční společnost ENIC, se zde prohnala spousta majitelů a spoluvlastníků. Situace je v akcionářské struktuře velmi nepřehledná - formou nepeněžitého vkladu se navyšovalo základní jmění a děly se zde velmi zvláštní věci.

Proto se případný ruský investor bojí a váhá, což může být jeden z problémů, proč se celá situace tak dlouho táhne. A jak naznačoval Karol Kisel, stále není jasné, jestli pro Slavii vše dopadne tak, jak si klubové vedení představuje.

Nový sportovní ředitel naznačil, že pracuje se dvěma variantami, jak se bude moci chovat a utrácet. Na valné hromadě sice zaznělo, že i s málo penězi se dá vyžít, v klubu ale musí být určitý finanční základ.

Slavia je navíc na svém stadionu v Edenu v nájmu, takže bezpochyby nemá prostředky na rozdávání. Finanční injekce by tak byla pro tradiční klub okysličující, zvláště v situaci, kdy chce současný většinový majitel Aleš Řebíček ze Slavie co nejrychleji vycouvat a už neutápět další peníze.

Vladimír Kroc, Jan Kaliba, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme