Z oslav zpátky do reality. Petr Čech se začíná chystat na Euro

Rakouský Bad Waltersdorf zažil večer, který vejde do obecní kroniky i do historie zdejšího fotbalového klubu. Ve druhém poločase modelového zápasu proti české reprezentaci nastoupila výhradně místní jedenáctka, takový sportovní zážitek v lázeňském městečku nepamatují. Ovšem ještě větší rozruch nastal čtvrt hodiny před koncem, kdy z letiště ve Štýrském Hradci dorazil na stadionek dvoutisícové obce vítěz Ligy mistrů Petr Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Čecha přivítali ve Štýrsku netradičním narozeninovým dortem | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Trenér Michal Bílek stojí opřený o zábradlí u hřiště a je zaujatý děním na trávníku, takže si ani nevšimne, že už má mužstvo před mistrovstvím Evropy kompletní. Za zády mu právě prochází brankář Chelsea, který v Praze nasedl do leteckého taxi, nechal se vyzvednout ve Štýrském Hradci a o několik desítek minut později už vypráví o svých zážitcích z oslav triumfu v Lize mistrů.

"Největším zážitkem je ta bezprostřední radost, člověk spontánně reaguje na to, co se právě stalo, co se mu podařilo. Navíc jsem měl na stadinu celou moji rodinu," vypráví Petr Čech.

Čechovo vytížení posledních dní bylo nejen fotbalové. Z Mnichova, kde se finále Ligy mistrů hrálo, se přesunul prakticky beze spánku do Londýna, kde ho čekal fantastický den mimo jiné s jízdou po městě v otevřeném autobuse.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Čech přiletěl po oslavách triumfu v Lize mistrů za svými reprezentačními spoluhráči do Bad Waltersdorfu

"I ta únava je potom fantastická, užil jsem si to nadmíru. Navíc mi osmdesát tisíc lidí najednou zpívalo k narozeninám, což se ne každému povede. Teď už jsem tady, zpátky v realitě," říká gólman Chelsea, který se okamžitě připojil k mužstvu, které se připravuje na Euro.

"Mám zažitý určitý tréninkový i zápasový rytmus, v sezoně jsem odehrál asi 65 zápasů. Ten rytmus bourat nechci, domluvili jsme se s trenérem, že dostanu tři dny volna a pak se postupně zapojím do přípravy, abych si všechno sedlo a abych byl připravený na první zápas na Euru," má jasno Petr Čech.

Účast na tomto turnaji je Čechovou velkou výhodou, protože hledání motivace po vítězství v Lize mistrů bude tím pádem velmi jednoduché.

"Mistrem Evropy jsem nikdy nebyl, rád bych v turnaji došel co nejdál. Naším cílem je postup ze skupiny, což by byl velký úspěch. A pak se můžeme bavit dál, až se nám to podaří," prohlásil čerstvý vítěz Ligy mistrů.

Tak tedy 16. června večer po zápase s domácími Poláky očekávejte pokračování téhle rozpravy.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme