Za Víťou je vidět kus práce, zastává se trenéra Lavičky Jiří Novotný

Odvolat, nebo neodvolat trenéra Vítězslava Lavičku? Zachovat chladnou hlavu a směr, kterým se vydali, nebo udělat řez a vydat se jinudy? Fotbalová Sparta po vypadnutí z Evropské ligy váhá nad rozhodnutím, které ovlivní její nejbližší budoucnost.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Lavička

Vítězslav Lavička | Foto: Filip Jandourek

Ta Lavičkova se v těchto dnech otřásá v základech.

„Dalo se to trochu čekat, protože je to třetí neúspěch. Ale za Víťou stojí kus odvedené práce, Sparta předváděla krásný fotbal, na který se hezky koukalo,“ myslí si bývalá dlouholetá opora Sparty Jiří Novotný.

Hráči pražského týmu ukazují pod trenérem Vítězslavem Lavičkou svoje kvality v české lize, v posledních dvou sezonách ale nezvládli klíčové zápasy v evropských pohárech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vypadnutí Sparty je obrovský neúspěch, říká k výsledkům Sparty ve skupině Evropské ligy bývalý reprezentant a Sparťan Jiří Novotný

Ať už v kvalifikaci Ligy mistrů, nebo teď naposledy v boji o postup do jarní fáze Evropské ligy. Trenér Vítězslav Lavička se tak dostal pod velký tlak.

„Je to někdy až přehnaný, protože se všechno hodnotí podle toho, jestli jste úspěšní v Evropě. A to, že nepostoupila, je obrovský neúspěch,“ říká Jiří Novotný, který zažil ve své kariéře ve Spartě množství důležitých zápasů.

Podobných jako teď na závěr základní skupiny Evropské ligy. Umí si tak představit, pod jakým tlakem musel současný kádr v Bernu být.

„Všechno je to v psychice a hráči na to asi nebyli tolik připravený,“ našel jeden z možných důvodů neúspěchu bývalý stoper a kapitán Sparty.

Hráčům mohlo uškodit to, že měli v hlavách, jak moc potřebují uspět.

„Může to být tím, ale může to být také tím, že jsou hráči někdy až přemotivovaní a to mnohdy není ku prospěchu. Spíše je to kontraproduktivní,“ upozorňuje bývalý letenský stoper.

Lékař FIFA Dvořák má respekt hvězd, vítají ho Ronaldo i Messi

Číst článek

Sparta má přitom v týmu hodně zkušených fotbalistů, kteří by měli být na podobný tlak připravení. A teoreticky by je nemělo zaskočit ani to, že najednou chybí klíčový útočník David Lafata.

„Sparta má široký kádr, ale asi ne tak kvalitní. A na podzim měla z pěti nebo čtyř útočníků tři zraněné. Takže se asi někde stala chyba,“ myslí si Jiří Novotný. A Spartě možná chyběla ještě jedna věc - ráznější slovo k týmu.

„Tohle nemůžu posoudit, protože nejsem v kabině a nevím, co se řeší po zápasech, když se nedaří. Za nás to tak bylo a vždycky to pomohlo,“ dodává Jiří Novotný.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme