Baráž o extraligu mezi Boleslaví a Ústím je ve finále! Sedmý duel rozhodne o všem

Mladá Boleslav nebo Ústí nad Labem? Tak zní otázka v případě jména posledního nejistého účastníka nejvyšší hokejové soutěže pro nadcházející sezónu. Stav barážové série je nerozhodný 3:3 a o všem tak rozhodne sedmý duel. Na ledě Mladé Boleslavi začne v 18 hodin a 10 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rvačka mezi mladoboleslavským hráčem Tomášem Demelem (vlevo) a Miloslavem Gureněm z Ústí nad Labem v šesté barážové bitvě. | Zdroj: ČTK

Jak dlouhé bude mít přitom trvání, nedokáže nikdo odhadnout. Už jen proto, že platí pravidlo o rozhodujícím sedmém duelu stejně jako v play-off. Tedy, že zápas, pokud skončí nerozhodně po třech odehraných třetinách, rozhodne trefa v prodloužení. Samostatné nájezdy nepřicházejí v úvahu. Jaké utkání to proto bude?

„Myslím, že jako všechny ostatní doteď – bojovnost, nasazení, důraz. A budou rozhodovat maličkosti, mezihry, přesilovky a takovéto věci,“ domnívá se nejproduktivnější boleslavský hráč v baráži Lukáš Pabiška.

Přehrát

00:00 / 00:00

Baráž o extraligu mezi Boleslaví a Ústím je ve finále! Sedmý duel rozhodne o všem

Středočeši ovšem ztratili vedení 3:1 na zápasy. Nebudou přeci jen podle Pabišky v porovnání se soupeřem v nevýhodě? „No tak psychická nevýhoda. Je to 3:3 a hrajeme doma, takže myslím, že bychom měli mít psychiku na svojí straně. Samozřejmě Ústí do toho jde, že nemá co ztratit, může jenom získat. A my můžeme hodně ztratit.“

Jenže má to jeden háček. V souboji s ústeckými Lvy Mladá Boleslav doma vyhrála pouze jediný ze tří duelů. Navíc Severočeši dovedli do vítězného konce v pořadí šestý zápas, a to je nažhavilo.

„Nepředváděli jsme špatný hokej ani předtím, takže se nemáme za co stydět. Pokusíme se to zvládnout. Musíme se ještě zocelit a sedmý zápas urvat. Budou rozhodovat přesilovky a my se musíme vyvarovat zbytečných faulů, co jsme udělali,“ zná možný recept ústecký útočník Jan Kovář.

Lvům chyběl kvůli zdravotním problémům ve dvou zápasech a oba prohráli. A Kovářův pohled na sedmý duel? Odmítá, že by do něj některý z týmů vstupoval jako favorit.

„Myslím, že nikdo. Je to 3:3 a ten sedmý zápas to už je asi jedno, prostě to nějak dopadne, to neovlivníme. Je to hodně otevřené, je jedno, jestli někdo hraje doma nebo venku. Bude to o pár gólech.“

Otázkou jen zůstává, kdo bude mít převahu v hledišti. O hodinu dříve totiž na Městském stadionu začíná atraktivní duel fotbalové Gambrinus ligy mezi Mladou Boleslaví a Spartou. I proto vedení středočeského klubu sáhlo k marketingovému tahu - všichni fanoušci v zeleném oblečení mají vstup zdarma.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme