Česká hokejová osmnáctka zdolala na úvod MS favorizované Švédsko

Česká hokejová reprezentace do 18 let zdolala překvapivě v úvodním zápase mistrovství světa Švédsko 2:1.

ČSLH

ČSLH

Česká republika - Švédsko 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Svěřenci trenérů Šolce a Hostáka nevstoupili do utkání zrovna dobře a už v 11. minutě inkasovali z hole Forswberga. Navíc po jedenácti vteřinách trefil Nillson tyč Machovského branky.

S přibývajícím časem ale čeští mladíci vyrovnali hru a dostávali se do šancí. Jenže dlouho je trápila střelecká muška. Navíc Švédové hrozili z rychlých protiútoků a několikrát musel zachraňovat situaci gólman Machovský.

Ve třetí třetině už Češi prolomili střeleckou smůlu. Nejprve se prosadil po Hrbasově přihrávce Kvapil a osm minut před koncem poslal český tým do vedení Jaškin. Obě branky padly přesilových hrách.

Pak soupeř rozpoutal opravdové peklo a Machovský se musel několikrát bliknout skvělými zákroky. Když obrana v čele s výtěčným brankářem přežila i takřka dvouminutovou power play soupeře, slaví Češi na úvod šampionátu překvapivou výhru nad jedním z favoritů.

Branky a nahrávky: 44. Kvapil (Hrbas, Frk), 52. Jaškin (Beránek) - 11. F. Forsberg (Björklund). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Warschaw - Wahl (oba USA), Müller (Švýc.). Vyloučení: 7:11, navíc T. Hertl (ČR) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1548.

Sestava ČR: Machovský - Kvapil, Hrbas, D. Musil, Šidlík, Jeník, Růžička, T. Pavelka - Frk, Faksa, Hyka - Hampl, Jaškin, T. Hertl - Matai, Rousek, Švihálek - Moravec, Beran, Beránek. Trenéři: Jiří Šolc a Martin Hosták.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít