Demitra byl skvělý člověk, který miloval život, shodují se fanoušci

Jaké to je, když malá země přijde o velkou hvězdu, bylo včera vidět ve slovenském Trenčíně. Tisíce lidí, a zdaleka ne jen pravověrných fanoušků hokeje, se tam přišly rozloučit s Pavlem Demitrou. Bývalý kapitán slovenské reprezentace zemřel při havárii letadla s hokejisty ruského klubu Jaroslavl, stejně jako tři Češi a celý zbytek týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci se loučí s tragicky zesnulým hokejistou Pavlem Demitrou | Foto: Vojtěch Berger

Na trenčínský zimní stadion zamířily davy lidí, před vchodem se klikatila dlouhá fronta. Příchozí drželi v rukách buďto květiny nebo smuteční věnce.

Otázka, zda je to přiměřená pozornost kvůli úmrtí jedné jediné osoby, byť významného slovenského sportovce, nikoho ani ve snu nenapadla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozloučení s Pavlem Demitrou na trenčínském zimním stadioně mapoval zpravodaj Radiožurnálu Vojtěch Berger

„Byl velmi oblíbený i proto, jak byl skromný. Každý ho měl rád,“ nesnažila se ani zadržet slzy žena, která se se slovenským hokejovým veteránem rovněž přišla rozloučit.

Trenčín se převlékl do černého, lidé, kteří zamířili na stadion na sobě také měli téměř výhradně černé oblečení. Mladí i staří muži nesli v rukou bílé nebo rudé růže.

Rozloučení s Pavlem Demitrou se konalo na trenčínském zimním stadioně | Foto: Vojtěch Berger

„Tím, jaký byl, se dostal všem lidem do srdce. Byl to skvělý člověk, uměl vystupovat a miloval život, podle toho k němu také přistupoval,“ řekl další z fanoušků na trenčínském zimním stadioně.

Smutek už potřetí

Slovensko přitom podobnou veřejnou příležitost ke smutku zažilo za poslední rok už potřetí. Střelba na okraji Bratislavy loni v srpnu, po které zůstalo osm mrtvých, Slováky sice vyděsila, ale nesemkla. Slovensko přesto tehdy drželo státní smutek.

Vražda prominentního právníka Ernesta Valka o dva měsíce později vyvolala šok hlavně u intelektuální elity, zatímco široká veřejnost zůstala spíš lhostejná. Současný smutek za Pavla Demitru ale nemá konkurenci.

„Byl to charakterní člověk i velký umělec, co se týče hokeje. A každého člověka je škoda…,“ sdělil jiný muž v černém obleku.

Poslední hold přišly Pavlu Demitrovi vzdát zástupy fanoušků | Foto: Vojtěch Berger

Rozlučka s Pavlem Demitrou trvala v Trenčíně prakticky celý den. Kvůli pietní vzpomínce se změnil i program úvodního kola slovenské extraligy, která startuje dnes. Úvodní zápasy budou začínat minutou ticha a v několika prvních pauzách mezi hrou nebude hrát na stadionech reprodukovaná hudba.

Vojtěch Berger, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme