Havlát zařídil třemi asistencemi obrat Minnesoty

Hokejista Martin Havlát se třemi body podílel na obratu Minnesoty v utkání NHL proti Anaheimu. Domácí prohrávali po dvou třetinách už 0:3, ale i díky třem asistencím Havláta a gólu Petra Sýkory dokázali vyrovnat. V prodloužení pak rozhodli o své výhře 4:3. Útočník Aleš Hemský rozhodl v nájezdech o vítězství Edmontonu nad Dallasem 5:4. První branku v sezóně dal Tomáš Plekanec, ale jeho Montreal nakonec prohrál v Calgary 3:4.

Martin Havlát

Martin Havlát | Foto: Miroslav Konvalina

Minnesota otočila zápas, ve kterém prohrávala na začátku třetí třetiny o tři góly, poprvé v historii klubu. Pro nového trenéra Wild Todda Richardse to byla premiérová výhra v NHL. Na všechny góly v normální hrací době přihrával Martin Havlát, jeho spoluhráč Petr Sýkora svou branku v dresu Minnesoty. Ve čtvrté minutě prodloužení rozhodl o výhře Wild Andrew Brunette. Svůj první letošní gól dal i Tomáš Plekanec, narozdíl od Sýkory se ale nemohl radovat. Montreal totiž prohrál v Calgary 3:4. Flames vyhrálo poprvé od roku 1993 tři úvodní zápasy sezóny.

Naopak stále bez výhry jsou hráči Toronta, kteří prohráli doma s Ottawou 1:2. Na jedinou branku Maple Leafs přihrál obránce Tomáš Kaberle. V brance Toronta se místo Vesy Toskaly objevil švédský nováček Jonas Gustavsson a předvedl dobrý výkon. Nevyšlo mu akorát 37 sekund ve druhé třetině, kdy dostal dva góly. Jeden od Daniela Alfredssona z trestného střílení nařízeného za faul na novou posilu Senators Milana Michálka. Nájezd proměnil také Aleš Hemský a také on rozhodl o výhře svého týmu. Edmonton porazil Dallas 5:4. Hemský si navíc připsal asistenci, stejně jako jeho spoluhráč Ladislav Šmíd.

Jedenáct branek viděli diváci ve Philadelphii, která zvítězila nad Washigtonem 6:5 v prodloužení. Hattrickem se blýskl kapitán Flyers Mike Richards, který má na svém kontě celkem už pět gólů. Stejný počet nastřílel také ruský střelec Capitals Alexandr Ovečkin, který ve Philadelphii skóroval dvakrát. Vítěznou trefu obstaral ve čtvrté minutě nastavení Daniel Briere.

Carolina - Tampa Bay 2:1 po sam. n. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 14. J. Jokinen, rozh. nájezd Samsonov - 27. Malone. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.186

Philadelphia - Washington 6:5 v prodl. (0:0, 4:3, 1:2 - 1:0)

Branky: 22., 34. a 35. M. Richards, 25. Timonen, 56. Hartnell, 64. Briere - 23. a 28. Ovečkin, 33. a 49. Sjomin, 50. Morrison. Střely na branku: 41:36. Diváci: 19.567

Toronto - Ottawa 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 46. Stajan (T. Kaberle) - 27. Donovan, 28. Alfredsson z trest. střílení. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.830

Calgary - Montreal 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Branky: 9. a 34. Nystrom, 36. Iginla, 43. S. Kronwall - 19. Gomez, 20. Latendresse, 40. Plekanec. Střely na branku: 28:30. Diváci: 19.289

Los Angeles - San Jose 6:4 (1:0, 3:2, 2:2)

Branky: 6. Simmonds, 22. R. Smyth, 32. J. Johnson, 33. Kopitar, 55. Purcell, 59. Drewiske - 37. a 42. Setoguchi, 40. R. Blake, 55. Heatley. Střely na branku: 30:29. Diváci: 15.035

Minnesota - Anaheim 4:3 v prodl. (0:0, 0:3, 3:0 - 1:0)

Branky: 47. M. Koivu (Havlát), 53. Sýkora (Havlát), 58. Belanger (Havlát), 64. Brunette - 25. Lupul, 28. Arťuchin, 31. S. Koivu. Střely na branku: 32:19. Diváci: 18.256

Edmonton - Dallas 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 4. Comrie (Šmíd), 27. Gagner, 39. Penner, 47. Grebeškov (Hemský), rozh. nájezd Hemský - 6. a 42. Morrow, 26. Neal, 32. Robidas. Střely na branku: 24:34. Diváci: 16.839