Hokejisté Boleslavi uspěli v souboji nováčků a přiblížili se účasti v play-off

Hokejisté Mladé Boleslavi získali z posledních pěti extraligových zápasů počtvrté plný bodový zisk. Naposledy Středočeši na svém ledě porazili v souboji nováčků Olomouc 6:3 a výrazně se tak přiblížili k účasti v play-off.

Radost hokejistů Boleslavi z pátého gólu do olomoucké sítě

Radost hokejistů Boleslavi z pátého gólu do olomoucké sítě | Zdroj: ČTK

Boleslavští vystoupili do utkání skvěle a po šesti minutách vedli 3:0. Hanáci po následném oddychový čas přidali na aktivitě a po 40 minutách prohrávali už jen 3:4.

V závěrečném dějství ale Boleslav využila dvojnásobnou přesilovku, a když se v 55. minutě podruhé do střelecké listiny zapsal Dominik Pacovský, bylo o dělbě bodů a také o třinácté porážce olomouckých hokejistů v řadě rozhodnuto.

00:00 / 00:00

Kapitán boleslavských hokejistů David Výborný přiznal, že jeho tým třígolové vedení proti Olomouci ukolébalo

„Boleslav hrála výborně v našem pásmu, v soubojích jeden na jednoho jsou podle mě jedním z nejlepších týmů v extralize. Navíc má výborný systém hry ve středním pásmu, je hrozně nepříjemné proti ní hrát,“ chválil středočeský celek olomoucký útočník Jakub Matai.

Naopak důvod ke spokojenosti měl boleslavský kapitán David Výborný. Moc dobře však věděl, jak rychlý tříbrankový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující, může mužstvo uspokojit.

„Trošku nás ukolébal, Olomouc hrála vabank a dostala nás do problémů. Začátek byl z naší strany dobrý, ale v průběhu utkání nám byla vyrovnaným soupeřem,“ dodal Výborný.

V takových zápasech jistě platí zkušenosti starších hráčů. Čtyřicetiletý útočník je toho nejlepším možným důkazem.

Hokejisté Třince porazili Kometu a získali Prezidentský pohár

„Nějaká role tam určitě je, ale Olomouc podala výborný výkon. Jsme rádi za tři body i za to, že sen nám poslední dobou daří nejen doma, ale i venku,“ těší boleslavského kapitána, který ovšem nechtěl spekulovat o tom, jestli výhra Boleslavi už s největší pravděpodobností zajistila účast ve vyřazovacích bojích.

„Čeká nás ještě poslední týden základní části, uvidíme, jak to dopadne po 52. kole. Kdyby nám někdo před sezonou řekl, že v únoru budeme hrát o to, o co nyní hrajeme, tak bych mu nevěřil,“ uzavřel ohlédnutí David Výborný.

Po úterním duelu na brněnském ledě změří Boleslav doma síly s Vítkovicemi a základní část zakončí v Liberci.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít