Hokejisté Los Angeles snížili v sérii proti Chicagu na 1:2 na zápasy

Ve finálové sérii Západní konference NHL si zatím oba týmy drží domácí neporazitelnost. Po dvou výhrách Chicaga se v noci dočkali i hokejisté Los Angeles. Kings porazili ve třetím finálovém utkání Blackhawks 3:1 a snížili stav série na 1:2.

Brankář Los Angeles Jonathan QuickHL zasahuje ve 3. třetině zápasu s Chicagem

Brankář Los Angeles Jonathan QuickHL zasahuje ve 3. třetině zápasu s Chicagem | Zdroj: Reuters

Už ve 4. minutě se radovali domácí diváci, když se prosadil Justin Williams, který hraje v play-off ve velké formě. Ve druhé části zvýšil na 2:0 ruský obránce Sláva Vojnov. Ten byl po zápase vyhlášen hlavní hvězdou utkání.

Těsně před druhým odchodem do šaten ale duel zdramatizoval Bryan Bickell. Ten vyjel zpoza branky a trefil se přesně mezi Quickovy betony.

Ve třetí třetině už se ale hosté prosadit nedokázali a vítězství 3:1 pečetil v posledním minutě gólem do prázdně branky při power play Dwight King. Hokejisté Los Angeles tak prodloužili domácí neporazitelnost v letošním play-off. Na svém ledě zatím vyhráli zatím všech osm zápasů.

V dresu Chicaga odehráli zápas Češi Michael Frolík a Michal Rozsíval.