Hokejový Lev začal svůj dlouhý trip výhrou v Novokuzněcku

Hokejisté týmu Lev Praha začali svou několikazápasovou jízdu po stadionech soupeřů v Kontinentální lize (KHL) vítězně. Na ledě Novokuzněcku vyhráli 5:3, když se dvakrát trefili Niko Kapanen a obránce Martin Ševc.

Hokejisté pražského Lva se radují z výhry

Hokejisté pražského Lva se radují z výhry | Zdroj: ČTK

Cesta do Novokuzněcku byla pro českého účastníka v KHL pořádně trnitá. Po mezipřistání v Novosibirsku měl přesun do dějiště zápasu trvat pouhých 35 minut, jenže vinou špatného počasí mohl letecký speciál v Novokuzněcku přistát až po několika dalších hodinách a na hotel dorazila výprava týmu jen pět hodin před úvodním vhazováním.

Na hráčích to ale zřejmě žádné viditelné následky nezanechalo. Lev gólově udeřil už ve třetí minutě, kdy Niko Kapanen proměnil parádní pas Klepiše v přesilové hře na vedoucí gól zápasu. Domácí ovšem stihli už během dalších sedmi minut zápas otočit ve svůj prospěch.

Začátek druhé třetiny ale patřil znovu hostům. Obránce Martin Ševc nejprve švihem vyrovnal a za další tři minuty vrátil Lvu vedení opět Kapanen. Po polovině zápasu se trefil podruhé i Ševc a český tým vedl už o dvě branky.

V 49. minutě přidal pátý gól Ridderwall, jenž tečoval střelu v přesilové hře. Metallurg vzápětí odpověděl rovněž v početní výhodě, ale ke zvratu už v závěru zápasu neměli domácí sílu.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Lev Praha 3:5
Branky: 4. Achmetov, 9. Valujskij, 50. Lapenkov - 3. a 27. Kapanen (na první Klepiš, Novotný), 24. a 34. Ševc (na první Novotný, na druhou Vrána a Birner), 49. Ridderwall.
Chabarovsk - Dinamo Riga 2:1 (za domácí Petružálek 1+0), Vladivostok - CSKA Moskva 4:2, Novosibirsk - Slovan Bratislava 3:1 (za hosty Mojžíš 1+0, Netík 0+1),

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít