KHL ovládlo po roce opět Dynamo Moskva, z titulu se radují i tři Češi

Hokejisté Dynama Moskva obhájili v KHL titul. V šestém finálovém utkání vyhráli v Čeljabinsku 3:2 v prodloužení a v celé sérii zvítězili 4:2. K celkovému triumfu pomohli Dynamu i tři čeští hráči - obránce Filip Novák a útočníci Marek Kvapil s Jakubem Petružálkem.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy Západní konference - 3. zápas Lev Praha - CSKA Moskva 24. února v Praze. Aleksandrs Niživijs z celku Lev Praha (vpravo) a Janis Sprukts z CSKA Moskva. | Zdroj: ČTK

Dynamo už v Čeljabinsku další zdramatizování série nedovolilo a druhý mečbol proti Traktoru využilo.

Utkání ale začalo lépe pro domácí, kteří potrestali v 15. minutě zásluhou Jakunceji vyloučení Filipa Nováka. A stačilo jim na to jen 38 sekund početní výhody. Moskevský tým ovšem dokázal ve druhé třetině skóre otočit.

Nejprve se po asistenci Marka Kvapila trefil ve 32. minutě Soin a za další necelé čtyři minuty přiblížil hosty k zisku Gagarinova poháru Pěstunov. Traktor se ale nevzdal a dostal utkání do prodloužení. V polovině třetí části hry totiž srovnal na 2:2 Kontiola.

Moskevské Dynamo rozhodlo o obhajobě titulu v 66. minutě nastaveného času, kdy rozpoutal radost hostujících hráčů přesným zásahem Cvetkov.

Finále KHL - 6. zápas:

Traktor Čeljabinsk - Dynamo Moskva 2:3 v prodl.

Góly: 15. Jakucenja, 50. Kontiola - 32. Soin (Kvapil), 35. Pěstunov, 66. Cvetkov, konečný stav série 2:4.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít