Košičané vzkazují Evropě: Ještě o nás uslyšíte

Hokejové mistrovství světa na Slovensku se definitivně stěhuje do Bratislavy. Ve druhém pořadatelském městě, Košicích, se dnes odehrají poslední zápasy. Vrchol turnaje bude hostit bratislavská hala. Světový hokej se tak v Košicích zdržel jenom něco málo přes týden. Jaké dojmy si z východoslovenské metropole odvážejí fanoušci? A jak se naopak turnaj líbil domácím Košičanům? Téma pro dnešní hokejový deník Vojtěcha Bergra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion v Košicích, kde bude hrát slovenská reprezentace na domácím mistrovství světa v roce 2019. | Foto: Steel Aréna Košice

Skupinky švýcarských a švédských fanoušků se šourají na stadion. Cizinci se očividně dobře přizpůsobili pomalému víkendovému tempu Košic.

„Velmi příjemní lidé, nádherně nízké ceny,“ rozplývá se švédský fanoušek v obvyklém duchu cizince, který je někde poprvé.

„Slováci jsou prima, jsou to takoví fanatici, tedy v hokejovém smyslu,“ upřesňuje další švýcarský fanda, proč si hokejový týden v Košicích užil. Že se atmosféra ve městě změnila, potvrzují i sami Košičané.

Přehrát

00:00 / 00:00

Deník Vojtěcha Bergera: Sbohem Košice

„Určitě to bylo fajn, byl to pro Košice přínos. Tu atmosféru bylo hodně cítit, ale když chodíte každý den v osm ráno do práce, tak si ji moc nevychutnáte, “ říká jeden ze slovenských fanoušků.

Šéf organizačního výboru mistrovství světa pro Košice Petr Handl má optimismus jaksi v náplni práce. Košická větev šampionátu se podle něj povedla.

„Já jsem velmi rád, že i na utkání, která byla papírově nezajímavá, jsme měli vždycky minimálně padesát procent kapacity arény. Troufnu si říci, že byť možná těch fanoušků nebylo tolik, tak dokázali vytvořit skvělou atmosféru,“ říká Handl.

Košice budou za dva roky Evropským městem kultury. Bude to jiná akce než hokej, nepotrvá týden, ale řadu měsíců, namísto bezprostředních fanoušků přitáhne jiný hloubavější typ turistů.

Přesto šampionát mohl být pro Košice v tomhle smyslu určitou generálkou i reklamou. Pár titulků v zahraničních novinách může východoslovenská metropole s malebným centrem a kulturními ambicemi vždycky potřebovat.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme