Liberec dělí jedna výhra od semifinále, Pardubice srovnaly krok s Vítkovicemi

Hokejisté Liberce vyhráli ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu play-off České pojišťovny v Českých Budějovicích 3:1 a stejným poměrem vedou i v celé sérii. K postupu do semifinále jim tak schází jediné vítězství. Naopak vyrovnaná 2:2 je po čtvrtém duelu série mezi Vítkovicemi a Pardubicemi. Východočeský tým zvítězil v Ostravě 3:2.

Pardubický Jan Starý (v bílém) bojuje před vlastní brankou s vítkovickým Petrem Strapáčem | Zdroj: ČTK

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Na gól čekali diváci až do 36. minuty, kdy se k odraženému puku dostal liberecký Petr Nedvěd a z mezikruží propálil střelou zápěstím domácího gólmana Jakuba Kováře. Na začátku třetí třetiny potom hosté vedli už 2:0 a opět u toho byl Petr Nedvěd.

Přihrávka libereckého kapitána doplachtila až k Tomáši Urbanovi, který puk ze vzduchu dostal za záda českobudějovického brankáře. Domácí tým ale dokázal rychle snížit, když střelu Kranjce tečoval Kašpařík.

Šance jihočeského mužstva potom držel na vodou gólman Kovář, zlikvidoval totiž Bartovičovo trestné střílení. Ani to ale nakonec domácím nepomohlo, protože při power-play Českých Budějovic rozhodl o vítězství Liberce opět Petr Nedvěd.

Branky a nahrávky: 43. Kašpařík (Kranjc, Červený) - 36. P. Nedvěd (Bartovič, T. Urban), 41. T. Urban (P. Nedvěd, Bartovič), 59. P. Nedvěd (T. Urban, Čakajík). Rozhodčí: Minář, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:10, navíc Kuchejda - Ulrych a Bartovič oba 10 min. Bez Využití. Diváci: 5373. Stav série 1:3.

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Oba týmy znovu vložily do zápasu obrovské množství sil. Pardubice tentokrát soustředěnou obranou trápily domácí rozehrávku a po dvou gólech Starého šly v první třetině do vedení.

Vítkovice potom sice zásluhou branek Pohla a Klimka dokázaly ve druhé části hry srovnat, jenže z nerozhodného stavu se radovaly pouze 23 sekund. Hostující obránce Kočí napřáhl od modré a jeho lehce tečovaná střela skončila v Šindelářově síti.

Ve třetí třetině mohly Pardubice definitivně potvrdit svoje vítězství, dvě šance ovšem neproměnily a nakonec toho mohly litovat. Nejdřív Káňa v 58. minutě trefil tyč a poté nedokázal vítkovický tým v samotném závěru při power-play využít velkého tlaku před Růžičkovou brankou.

Branky a nahrávky: 31. Pohl (Húževka), 39. Klimek - 1. Starý (Koukal, Píša), 9. Starý (Kolář I, Havíř), 40. V. Kočí (Starý). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 8570. Stav série: 2:2.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít