Ottawa rozstřílela v play-off NHL Montreal, k vidění byly i bitky

Hokejisté Ottawy vedou v prvním kole play-off v sérii s Montrealem 2:1 na zápasy poté, co v nočním programu porazili Canadiens vysoko 6:1. Rozhodující byla závěrečná třetina, v níž Senators čtyřikrát skórovali, na jednu z branek přihrával Milan Michálek.

Ottawa v play-off NHL rozstřílela Montreal 6:1, hattrick zaznamenal Pageau (uprostřed) | Zdroj: Reuters

Skóre zápasu otevřel v 6. minutě Alfredsson, Montreal ale ještě do konce první třetiny našel odpověď, v 15. minutě vyrovnal po přihrávce Tomáše Plekance Bourque. Jenomže to bylo ze strany Montrealu co se týče branek vše.

Ottawa se dostala do jednobrankového vedení v prostřední dvacetiminutovce zásluhou Pageaua a pak své vedení už jen navyšovala, Pageau dosáhl dokonce na hattrick. Kromě něj se prosadili ještě Turris a Silfverberg, kterému přihrával Milan Michálek.

Závěr utkání poznamenala série drsných bitek, za které rozhodčí rozdali celkem 206 trestných minut, devět hráčů bylo dokonce vyloučeno do konce utkání.

Pittsburgh vede v sérii s New Yorkem Islanders 2:1 na zápasy, soupeře zdolal 5:4 v prodloužení, rozhodující branku si v 69. minutě připsal Chris Kunitz v přesilové hře.

Prodloužení rozhodovalo také v Minnesotě, domácí vyhráli nad Chicagem 3:2 v nastaveném čase a snížili celkový stav série na 1:2 na zápasy.

1. kolo play-off NHL:

Východní konference - 3. zápasy:

New York Islanders - Pittsburgh 4:5 v prodl. (2:3, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 2. Moulson, 6. Cizikas, 46. Okposo, 51. Tavares - 14. a 69. Kunitz, 14. Iginla, 19. Dupuis, 38. Murray. Střely na branku: 36:25. Diváci: 16 170. Stav série: 1:2.

Ottawa - Montreal 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)
Branky: 25., 42. a 59. Pageau, 6. Alfredsson, 47. Turris, 48. Silfverberg (M. Michálek) - 15. R. Bourque (Plekanec). Střely na branku: 30:34. Diváci: 20 249. Stav série: 2:1.

Západní konference - 3. zápasy:

Minnesota - Chicago 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 19. Bouchard, 44. Parise, 63. Zucker - 14. Oduya, 18. Keith. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19 238. Stav série: 1:2.

San Jose - Vancouver 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 15. a 28. Pavelski, 42. a 45. Couture, 42. Marleau - 32. Burrows, 54. Hamhuis. Střely na branku: 38:30. Diváci: 17 562. Stav série: 3:0.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít