Parádní atmosféru na hokeji v Hradci si užívaly oba tábory

Oba fanouškovské tábory si před pátečním vzájemným zápasem nic nedarovaly a na internetových diskuzích i při setkáních třeba v práci nebo ve škole to pěkně jiskřilo. Jenže přišlo druhé letošní derby a na hradeckém zimáku vládla atmosféra, ze které mrazilo. Příjemně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Hradce Králové po zápase s Pardubicemi | Zdroj: ČTK

Hradecká většina své soupeře pochopitelně co do hlasitosti převálcovala, ale na to, jakou sezónu letos zažívají Pardubice, zaslouží i jejich příznivci jedničku.

Nadšení byli všichni a nějaké velké rozladění z porážky nebylo znát ani z hlasu autora jediné pardubické branky, Lukáše Radila: "Byl to úplně vynikající zápas co se týče divácké kulisy, tak asi úplně nejlepší v sezóně. Lidi vytvořili super atmosféru."

Pravda, Pardubice neodehrály špatný zápas, polovinu z něj byly dokonce výrazně lepší. Když ve třetí třetině srovnal Radil a hosté mačkali domácí tým jako citrón, vypadalo to s Hradcem všelijak. Ale Mountield odolal, přišly nájezdy a v se trefil Jaroslav Kudrna.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ohlasy po hokeji Hradec - Pardubice

Mazácky, precizně, suverénně. A skoro se ani nechtělo věřit, že není žádný penaltový specialista. Sám vzpomínal na to, kdy ho trenéři postavili na nájezd naposledy. "V Rusku jsem na to byl specialista, tam mi trenér hodně věřil. V Liberci jsem možná nějaký nájezd jel, ale důvěra se tam postupně vytratila. Teď ji zase dostávám, tak jsem rád."

Jeho zásluhou tak byl parádní večer, na který čekaly generace hradeckých fanoušků, dovršen. Historicky první vítězný zápas Hradce Králové nad Pardubicemi se narodil dvacet let a jeden den poté, co se oba týmy střetly na hradeckém stadiónu poprvé.

"To jsou fantasticky vydřené body. Penalty jsou disciplína sama pro sebe, ale takový zápas neprohrát, to také něco znamená," cenil si bodů po zápase trenér Hradce Peter Draisaitl.

Tomáš Lörincz, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme