Postavení v tabulce Pardubicím závidět nelze, fanoušky ale ano

Že by se hokejisté Pardubic mohli chlubit s tím, kolik extraligových bodíků před koncem roku nasbírali, to rozhodně ne. V tabulce jsou toho času až jedenáctí, což určitě není pro úřadujícího mistra právě záviděníhodný úděl. O to víc si považovali včerejší domácí výhry nad Litvínovem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubický gólman Salfický dostal v prvním semifinále od Liberce pět branek | Foto: ČTK

„Osobně jsem strašně rád kvůli fanouškům, že poslední zápas v tomto kalendářním roce jsme takhle zvládli,“ prohlásil trenér Mojmír Trličík, od kterého vedení klubu po jeho nedávném příchodu do Pardubic očekávalo a stále ještě očekává, že mužstvu pomůže do vyšších pater tabulky.

Jenomže ono to, jak se ukazuje, vůbec není jednoduché - a nemalé procento pardubických příznivců už ztrácí trpělivost. Tím víc mohl být překvapen domácí gólman Dušan Salfický, když se včera podíval na hustě zalidněné tribuny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Pardubic jsou v tabulce až jedenáctí, ale fanoušků chodí stále plný stadion

„Musím upřímně říct, že překvapený jsem, protože v situaci, ve které se nacházíme, aby chodilo devět tisíc lidí… klobouk dolů před nimi.“

Napočítat na domácím utkání mužstva, které stále hledá svoji hokejovou tvář, přesně 9127 diváků - to může upřímně závidět kterýkoliv extraligový soupeř. Faktem ale je, že mezi diváky byli i rebelové toužící dát najevo nespokojenost s výkony pardubického týmu.

„Mají na to právo, očekávání asi byla velká, nejenom od diváků, ale i od nás. Bohužel je situace jiná, tak přišli vyjádřit svůj názor. Beru to, už jsem to zažil mockrát, to k tomu patří.“

Pardubický gólman si v průběhu zápasu určitě stačil přečíst i transparent požadující příchod útočníka Tomáše Rolinka nebo trenéra Miloše Říhy.

„Neřeším to, i když je mi samozřejmě vždycky líto těch, kterých se to týká, ale nezměním to. Ovlivnit to můžu, ale jen na ledě. Je to názor lidí, já osobně to prostě vypouštím,“ krčí rameny Dušan Salfický.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme