Slavia prohrávala v Brně 0:3, přesto zvítězila a už není poslední

Ani manko 0:3 nezlomilo hokejisty Slavie v předehrávce 50. kola Tipsport extraligy. V Brně se sešívaní zvedli, vyhráli 4:3 v prodloužení a v tabulce se odlepili z posledního místa. Teď jsou dvanáctí, ale jejich ztráta na play-off činí osm bodů.

Hokejisté, Zlín, Slavia

Hokejisté, Zlín, Slavia | Zdroj: ČTK

Hosté byli od úvodu lepší, ale zabrzdila je pauza spojená s výměnou prasklého plexiskla. Necelé dvě minuty poté začalo slávistické období hrůzy, během kterého třikrát inkasovali. Nejdřív Kopřiva pustil nahození Žižky od modré a když o půlminutu později nechytil ani střelu Erata, odjel na střídačku.

Do branky červenobílých se postavil Furch, ani ten ovšem nezůstal dlouho ušetřen. Inkasoval pět minut po svém vyjetí na led, opět se trefil Erat, tentokrát dorážkou v přesilovce.

Ze stavu 0:3 se ale Slavia obdivuhodně zvedla. Naději ji dal už po 44 sekundách druhé třetiny Dresler, který jen nastavil hůl před prázdnou branku, ale zato měl podíl i na druhé trefě svého týmu. To jeho střelu tečoval Micka a bylo to už jen 2:3 z pohledu Pražanů.

Potom měl několik šancí domácí Petrovický, ale bylo z toho jen několik zákroků Furcha a orazítkované břevno. Až udeřilo na druhé straně. Vyrovnání Slavie zařídili Micka se Sklenářem, který akci svého parťáka vyšperkoval střelou do šibenice.

A pohledná akce byla i za rozhodující brankou v prodloužení. To se hostující Vondrka rozjel mezi trojicí soupeřů, ze sevření se dostal až před gólmana Trvaje, kterého oklamal rychlou kličkou do forhendu.

Díky dvěma bodům opustili sešívaní poslední místo extraligy. S 57 body jsou na tom stejně jako jedenácté Karlovy Vary a třináctý Litvínov. Poslední je opět Mladá Boleslav, který má o jeden méně. Navzdory dnešní porážce má do předkola play-off stále nejlépe nakročena Kometa, na jejímž kontě je bodů 65.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 3:4 v prodl. (3:0, 0:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Žižka, 10. Erat (Petrovický, Holec), 15. Erat (Petrovický, Holec) - 21. Dresler (Vondrka, T. Pospíšil), 27. Tomica (Dresler, Vondrka), 45. Sklenář (Micka, Valach), 63. Vondrka (Kadlec). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Vašíček, Bičánek, Malec, M. Hruška - Němec, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Holec - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Jaroslav Svoboda, H. Zohorna, Koreis. Trenéři: Venera a Oslizlo.