TE: 29. kolo patřilo oustiderům. Vyhrálo Kladno, Boleslav i Sparta

Devětadvacáté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo hned několik překvapivých výsledků. Lídr z Třince získal jen bod na ledě poslední Mladé Boleslavi za prohru 2:3 po samostatných nájezdech, stejným způsobem zdolalo Kladno Zlín a Sparta v přímém souboji o 11. místo porazila Plzeň 4:3. V dalších duelech porazila Slavia České Budějovice 4:1, Pardubice podlehly Karlovým Varům 3:4 v prodloužení a Brno zvítězilo nad Litvínovem 4:1.

'Porazili jsme Třinec,' raduje se Marek Loskot a boleslavští fanoušci s ním

'Porazili jsme Třinec,' raduje se Marek Loskot a boleslavští fanoušci s ním | Zdroj: ČTK

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Hosté šli díky trefě Bonka z desáté minuty do vedení, které si celkem bez problémů hlídali až do 46. minuty, kdy přesilovku domácích nepovedenou, ale účinou střelou využil Štefanka. Už za další dvě minuty vrátil Třinci jednogólový náskok Zíb, jenže boleslavský Hay při powerplay v poslední minutě vyrovnal. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, bod navíc Středočechům přisoudil až povedený nájezd Marka Loskota.

Branky a nahrávky: 46. Štefanka (Loskot), 60. Hay (Vrbata), rozhodující sam. nájezd Loskot - 10. Bonk (M. Růžička), 48. Zíb (D. Květoň, Polanský). Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 6:10, navíc Vrbata (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2160.

Mladá Boleslav: Valent - Žabka, Mikuš, Hay, Macháček, Jindra, Marušák - Pabiška (21. Loskot), Štefanka, Matějovský - Fabuš, Vrbata, Bahenský - Barney, Hrdel, Boháč - Nouza, Gajovský, Macho. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Třinec: Hamerlík - Seman, Krajíček, Hudec, Zíb, Richter, Lojek, Vágner - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, V. Polák - Hrňa, Adamský, Peterek - McGregor, Orsava, Mičulka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Na vedoucí gól sparťanského Hromase našel ještě do první přestávky dvojí odpověď Straka. Hosté byli také po většinu času hokejovější a střelecky pilnější, ale domácí vsadili na vůli, bojovnost a jednoduchost, a právě díky tomu vydřeli velmi cennou výhru, která je udržela v tabulce nad soupeřem stiženým bodovým odpočtem. Další branky vítězů vstřelili Treille, Bartánus a Kůrka, poslední gól Západočechů zaznamenal Johnson.

Branky a nahrávky: 4. Hromas (Ton, Philipp), 32. Y. Treille z tr. střílení, 47. Bartánus (Broš, Hanzlík), 53. Kůrka (Vykoukal) - 7. Straka (Duda), 20. Straka (Jiří Hanzlík, Vlasák), 53. Johnson (Duda). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3318.

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Broš, Luňák - Smoleňák, Karpov, Bartánus. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Plášek, Pitule, Haman. Trenéři: Jelínek a Razým.

HC Vagnerplast Kladno - PSG Zlín 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Vydřené vedení po gólu Bílka ztratilo Kladno ve druhé třetině, kdy na trefu Linhart navázal Balán. Ten se prosadil dokonce při dvojnásobném oslabení vlastního celku. Když se Středočechům povedlo zásluhou Bicka alespoň vyrovnat, rozhodovaly stejně jako v prvním vzájemném utkání této sezony nájezdy. Uspěli v nich díky parádnímu zakončení Kally domácí.

Branky a nahrávky: 17. Bílek (Toman, Patera), 47. Bicek (Kuchler, Piskáček), rozhodující sam. nájezd Kalla - 21. Linhart (Balaštík, Leška), 26. Balán (Hamrlík). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1574.

Kladno: Falter - Kameš, D. Růžička, Mrázek, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Lučka, Míka, Grof, Řezníček, Švrček, Galvas - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Rachůnek, Balán - Kubiš, Sivák, T. Sýkora - Holík, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Na vedení domácích z konce první třetiny, kdy se v dvojnásobné přesilovce trefil Svoboda, odpověděl v polovině druhé části Podlešák. Ve třetím dějství ale pálila jen Slavia. Nejprve Jelínek a poté se v oslabení prosadili Sklenář a Tomica.

Branky a nahrávky: 20. T. Svoboda (Kadlec, Benda), 53. P. Jelínek, 58. Sklenář (Vondrka). 59. Tomica (P. Jelínek) - 31. Podlešák (Mertl). Rozhodčí: Souček, Turčan - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3129.

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Benda, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, P. Jelínek, Doležal - Micka, Žejdl, Poletín - Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Jan Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:4 v prodloužení (3:0, 0:2, 0:1 - 0:1)

Východočeši vedli po první třetině a brankách Buchteleho, Nakládala a Starého 3:0 a zdálo se být hotovo. Bojovně naladěná Energie zásluhou Pecha, Zaťoviče a Hrušky vyrovnala a domácí byli asi rádi i za bod. Vítězný gól hostů dal v prodloužení opět Hruška.

Branky a nahrávky: 4. Buchtele (Zohorna), 10. Nakládal (Starý), 18. Starý (Kaberle, Kolář I) - 28. Pech, 30. Zaťovič (Pech, Gřegořek), 55. D. Hruška, 64. D. Hruška (Pech). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:6, navíc Skladaný (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 7650.

Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Kočí, Mezei, Jillson, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Pineault, Radil, Rákos - Kousal, Zohorna, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.
Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Kokko, Sloboda, Gřegořek, Dobroň, Rohan, Mucha, Přindiš - Kumstát, Skuhravý, Dej - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - Sailer, T. Klíma, Košťál. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Kometa Brno - HC Benzina Litvínov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Brňané se vezou na vítězné vlně, což tentokrát pocítili nevýrazní Severočeši. Bez nadměrné námahy vedla Kometa po dvou třetinách tříbrankovým rozdílem, když přesně zamířili Stehlík, Erat a Houdek. V úvodu poslední části Ručinský snížil, víc už ale hosté nestihli. Naopak výhru domácích pečetil Hruška.

Branky a nahrávky: 7. Stehlík (Houdek, Dopita), 18. Erat (Hubáček, Dopita), 37. Houdek (Erat, Hubáček), 58. R. Hruška (Kvapil, Zubíček) - 44. Ručinský (Jenáček, Lukeš). Rozhodčí: Minář, Polák - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 3:9, navíc Kracík (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7046.

Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Malec, Vyrůbalík - Erat, Dopita, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Brabenec, Huml - Jaroslav Svoboda, Kucharczyk. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.
Litvínov: Franěk - Černošek, Gula, Kousalík, Jareš, Kubát, Skuhrovec, od 24. navíc Hora - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Ručinský - Trávníček, Vopat, Černý - Jenáček, Bojer, Majdan. Trenéři: Kučera a Reichel.

Miroslav Bureš, Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Tibor Kubát, Jan Kaliba, Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít