Ve 41. kole hokejové O2 extraligy vedoucí Plzeň podlehla Kladnu

Kometa Brno i nadále předvádí zlepšené výkony. Tentokrát to odnesli hokejisté Litvínova. Ztráta na poslední příčce tabulky však zůstala stejná, protože Kladno porazilo vedoucí tým ligy Plzeň. V souboji o předkolo play off porazila Slavia Praha Karlovy Vary a uspěli i České Budějovice, které zdolaly Třinec. Naopak Mladá Boleslav nestačila na Zlín. Souboj Pardubic se Spartou Praha skončil v této sezóně tradičním výsledkem 3:2. Liberec sice dokázal smazat čtyřbrankové manko, ale v prodloužení Vítkovice udeřily znovu.

Pardubice - Sparta

Pardubice - Sparta | Zdroj: ČTK

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Tři body získali v týmů pohybujících se v tabulce na hraně postupu do předkola play off vyhráli domácí díky výbornému brankáři Slipčenkovi a produktivnímu Červenkovi, který k výhře přispěl brankou a asistencí. V pořadí nejlepších nahrávačů ligy se tak dotáhl na zlínského Petra Lešku. Nadále vévodí i tabulce produktivity i pořadí nejlepších střelců. O osudu utkání se rozhodovalo ve třetí třetině, do které domácí vstupovali s jednogólovým náskokem. Ve čtyřicáté osmé minutě zvýšil Havel. O pět minut později utkání zdramatizoval Melenovský, ale Červenka za minutu vrátil slávistům dvougólový náskok. Hosté Slipčenka podruhé překonat nedokázali ani v závěru při hře šesti proti čtyřem. Slávisté vyhráli v základní době poprvé od čtvrtého prosince.

Branky a nahrávky: 28. Vašíček (Holec, Sklenář), 48. Havel (Červenka, T. Svoboda), 54. Červenka (Kůrka, Sklenář) - 53. Melenovský (Skladaný). Rozhodčí: Polák, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:8, navíc Havel - Skuhravý, Němec všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4681.

Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda - Kůrka, Beránek, Doležal - Havel, Červenka, Tomica - T. Svoboda, Clarke, Vondrka - P. Jelínek, Holec, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Pech, Skladaný - Hluchý, Kristek, Hřebejk - Zucker, Dej, Zaťovič - od 35. navíc Zjuzin. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

00:00 / 00:00

41. kolo pohledem reportérů

HC Eaton Pardubice - HC Sparta Praha 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

V utkání mající z hlediska kvality a dramatičnosti kvality parametry play off prohrávali sice domácí na chviličku 0:1, ale nakonec se jim povedlo zúročit větší střeleckou píli a vydřeli těsné vítězství. Pardubice tedy počtvrté v této sezóně udolaly Spartu 3:2.

Branky a nahrávky: 8. Nakládal (Starý, Koukal), 9. Kousal, 51. Koukal (Starý, Kolář I) - 6. Kratěna (D. Výborný), 26. Gulaši (Látal). Rozhodčí: Jebavý, Souček - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 9684.
Pardubice: Hašek - Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, MacKenzie - P. Sýkora, Cetkovský, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Pineault, Špirko, Somík - Klejna, Kousal, Rákos. Trenéři V. Sýkora a Votruba.
Sparta Praha: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Bolf, Vydarený - Netík, Broš, Koreis - Ton, D. Výborný, Kratěna - Látal, Langhammer, Ručinský - Hromas, Hrdel, Podlešák. Trenéři: Volek a Holaň.

HC Kometa Brno - HC Benzina Litvínov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Bojovný a dynamický hokej nabídl vyprodané hale po velkém dramatu tříbodový zisk pro Kometu. Brno vedlo již 2:0, soupeř vyrovnal. Humel zvedl krásným gólem na 3:2 a pět minut před koncem Brabenec neproměnil trestné střílení. V hektickém závěru hrálo Brno přesilovku pět na tři, ale na výsledku se již nic nezměnilo.

Branky a nahrávky: 14. Ovčačík (Dopita, R. Dlouhý), 38. Dopita (R. Dlouhý). 49. Huml (Brabenec) - 40. Jenáček (Lukeš, V. Hübl), 46. Švarný (Jánský). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 7:9, navíc Reichel, Kroupa oba 10 min., Pilař (všichni Litvínov) 5 min a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Houdek, Bičánek, Krstev, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Kempný, od 30. min. navíc Štach - Ludvík, Dopita, R. Dlouhý - Šindel, Divíšek, Hubáček - J. Svoboda, Huml, Brabenec - R. Procházka, Vondráček. Trenéři: V. Jeřábek, Lubina a Trličík.
Litvínov: J. Hübl - K. Pilař, Kroupa, Švarný, Stříteský, Punčochář, Gureň, Kubát, Skuhrovec - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Majdan, J. Černý, Trávníček - Gerhát, Heinisch, Bojer. Trenéři: Kučera a Šlégr.

HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Domácí si v průběhu prvních dvou třetin vypracovali tříbrankové vedení, ale hosté na přelomu druhé a třetí třetiny utkání zdramatizovali, když snížili na rozdíl jediného gólu. Vzápětí však znovu inkasovali a hráči Mountfieldu si vedení už pohlídali.

Branky a nahrávky: 18. Vak (Veselý, Poživil), 22. Micka (Mertl, Poživil), 33. Micka (Melichar), 49. Šimánek (Snopek, Melichar), 54. Veselý (Gulaš, Vak) - 40. Hrabal (Kohn), 41. Zíb (Pospíšil, D. Květoň), 56. Tomas (Seman, Martynek). Rozhodčí: Kubeš, Pešina - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 8:7, navíc Bonk, Peterek oba 10 min., D. Květoň (všichni Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4505.

Č. Budějovice: Turek - Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Poživil, Melichar - Gulaš (29.-40. Ježek), Mikeska, Pletka - M. Hudec, Vak, Veselý - Micka, Šimánek, Mertl - Kuchejda, Červený, Kotrla. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.
Třinec: Duba - Zíb, Hrabal, Cartelli, Malec, Seman, Platil, Výtisk, Andersons - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Pospíšil - V. Polák, Bonk, Martynek - Kanko, Hampl, Tomas. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Domácí až do třetí části marně hledali recept na překonání spolehlivé Zlínské obrany a také brankáře Sedláčka. Navíc nedokázali eliminovat útočnou sílu hostujícího celku, který v první i druhé části vždy dvakrát skóroval. Sivák ještě neproměnil trestné střílení. Až Macho a Vrbata dokázali zmírnit boleslavskou porážku.

Branky a nahrávka: 46. Macho (Lehikoinen, Fabuš), 56. Vrbata (Pabiška) - 10. Kubiš, 12. Köhler (Hamrlík), 26. Vlach (Kubiš), 37. Leška (Hamrlík, Balaštík). Rozhodčí: R. Svoboda, Turčan - Kis, Prchal. Vyloučení: 8:10, navíc Duben, Žabka (oba M. Boleslav) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3730.

Mladá Boleslav: Valent - Jindra, J. Kasík, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Žabka - Pabiška, Král, Sup - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Macho, Kracík, Fabuš - Bahenský, Gajovský, Handlovský - Vrbata. Trenéři: V. Čermák a Šejba.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Míka, Bořuta, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Záhorovský, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

HC Geus Okna Kladno - HC Plzeň 1929 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Domácí hráli od první minuty s ohromným nasazením a chutí. Dobře sehrané přesilovky a jistý Kopřiva, to byl základ pro třígólové vedení. Pak se sice Plzeň dokázala prosadit při přesilovce Adamským, ale při snaze utkání zdramatizovat otevřela více obranu a Kladno z několika nabídnutých příležitostí dvakrát udeřilo.

Branky a nahrávky: 5. Kameš (Kuchler), 14. Eberle (Kameš, Stieler), 23. Bělohlav (Kalla, Frolík), 53. Bělohlav (Frolík, Patera), 59. Stieler (Eberle) - 48. Adamský (Hanzlík, Jan Kovář). Rozhodčí: Husička, Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2619.

Kladno: M. Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Dlouhý, Šmach, Mudroch - Bělohlav, Patera, Frolík - Bílek, Kalla, Valský - Eberle, Stieler, Kuchler - Rudovský, Čurilla, Melka. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.
Plzeň: Francouz - Benda, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, OúBrien, Dobrovolný - Bomersback, Vampola, Vlasák - Adamský, Heřman, Dvořák - Scofield, Tvrdík, Hvila - Stránský, Jan Kovář, Pitule, od 46. min. navíc Lev. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 6:5 v prodl. (2:0, 3:1, 0:4 - 1:0)

Čtyři využité přesilovky v řadě jištěné Klimkovou pohotovou tečí přinesly po dvou třetinách průběžné skóre 5:1 pro domácí a na Vítkovické hokejky až přespřílišný klid. Soupeř dlouho tápal v útočném pásmu, ale čtyřgólovou nevídanou šňůrou v poslední části dokázal vyrovnat a poslat duel do prodloužení. V něm rozhodla Kubošova přesná rána v početní převaze.

Branky a nahrávky: 4. Štefanka (Burger, Krenželok), 19. Štefanka (Krenželok), 26. Klimek (Kvapil), 36. Burger (Kuboš, Stehlík), 38. Kuboš (Burger, Stehlík), 64. Kuboš (Ujčík) - 37. Nedvěd (Vantuch), 43. Ondřej (Plodek), 47. Malkamäki (Bartovič), 53. Víšek, 59. Rýgl (Jareš, Bartovič). Rozhodčí: Hradil, Šír - Čech, Poruba. Vyloučení: 6:9. Využití: 5:1. Diváci: 3016.
Vítkovice: Štěpánek - Kuboš, Stehlík, Jurečka, Voráček, Trnka, Sičák - Káňa, Štefanka, Krenželok - Klimek, Burger, Kvapil - Szturc, Vrána, Treille - Ujčík, R. Hruška, Selingr - od 48. min. navíc Strapáč. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Liberec: Pinc (26. Leinonen) - Čakajík, Malkamäki, Moravec, Jareš, Rýgl, Derner, Holub - Vantuch, Nedvěd, Dušek - Bartovič, Podkonický, Kašpařík - Špaček, Plodek, Víšek - Kica, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Ivan Quirenz, Pavel Petr, Kamil Jáša, Petr Kadeřábek, Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít