Vedoucí Plzeň ukončila vítěznou sérii posledního Brna

Hokejisté Plzně porazili ve 40. kole O2 extraligy Brno 4:1 a přerušili tak jeho sérii čtyř výher v řadě. Na druhé Pardubice se potom bodově dotáhl Zlín, který přehrál Východočechy na vlastním ledě 4:2.

Hokejisté Plzně se radují po jedné z branek v síti Brna - 40. kolo O2 extraligy

Hokejisté Plzně se radují po jedné z branek v síti Brna - 40. kolo O2 extraligy | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Vedoucí celek tabulky sice inkasoval jako první, ale čtyřmi góly v řadě dokázal skóre otočit, když hostům dal zdarma lekci ze střelecké efektivity. Brňanům totiž nedělalo potíže si šance vytvořit, ale proměnit je. A tak výsledek byl pro ně až trochu krutý.

Branky a nahrávky: 20. Vlasák (Modrý, Vampola), 25. Jiří Hanzlík (M. Heřman, Dvořák), 26. Tvrdík (Hvila), 42. Hvila (Scofield, Adamský) - 14. Šindel (Hubáček, Divíšek). Rozhodčí: Minář, Zubzanda - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 8103.

00:00 / 00:00

Utkání 40. kola O2 extraligy očima reportérů Radiožurnálu

PSG Zlín - HC Eaton Pardubice 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Úvodní třetina patřila Východočechům, kteří se po zásahu Somíka dostali do vedení. Zlín ale otočil skóre v prostřední části. Při dvojnásobné přesilovce srovnal Hamrlík, rozdílovou trefu zaznamenal Leška. Definitivní pojistky přidaly ve třetím dějství domácí Bořuta a opět Leška. Na konečných 2:4 z pohledu Pardubic korigoval Sýkora.

Branky a nahrávky: 24. Hamrlík (Nosek, Leška), 35. Leška (Balaštík, Hamrlík), 43. Bořuta (Sivák, Roman Vlach), 49. Leška (Hamrlík, Balaštík) - 15. Somík (Špirko), 57. P. Sýkora (Pivko). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 4:7, navíc Hašek (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5001.

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Slezané berou tři body potřetí za sebou. Utkání skvěle rozjeli, po trefách Tomase a Květoně vedli v 15. minutě 2:0. Slávista Roman Červenka ale zařídil vyrovnání. V 18. minutě nejprve hostující hvězda v oslabení snížila a ve 47. minutě přihrávala na vyrovnání Kůrkovi. Rozhodnutí přinesla Květoňova paráda o chvíli později.

Branky a nahrávky: 2. Tomas (Hampl), 15. D. Květoň (Malec), 49. D. Květoň (Malec) - 18. Červenka (Drtina), 47. Kůrka (Červenka, Sloboda). Rozhodčí: Mikula, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3805.

HC Benzina Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 3:4 po SN (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)

Veledůležité klání skorosousedů v tabulce od samého začátku lépe zvládali hosté, kteří ještě v 55. minutě vedli 3:0. Jenže Litvínov na poslední chvíli nasadil k mohutnému finiši, dokázal vyrovnat a dovedl zápas k samostatným nájezdům. V těch ovšem byli nakonec úspěšnější Jihočeši.

Branky a nahrávky: 56. Kroupa (Lukeš, Reichel), 56. V. Hübl (Jenáček, Kroupa), 57. Reichel (Lukeš, Kroupa) - 11. Mertl (Melichar), 38. Micka (Šimánek), 50. Micka (Šimánek), rozhodující sam. nájezd Micka. Rozhodčí: Jebavý, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:11, navíc K. Pilař - Gřegořek oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4500.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Domácí se snažili hrát aktivně, ale narazili na soupeře, který se sparťanských myšlenek na ofenzivu vůbec nelekl a dokázal na ně reagovat precizní obranou. Hrál se tak vcelku vyrovnaný hokej, který rozhodly samozřejmě góly. Ten vítězný dal v přesilovce 5 na 3 ve 24. minutě Ručínský.

Branky a nahrávky: 6. Hromas, 24. Ručinský (Ton, Vykoukal) - 13. Vrána (Szturc, Treille). Rozhodčí: Husička, R. Svoboda - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 5996.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Pod Ještědem se hrál dvě třetiny vyrovnaný hokej. Domácí přitom dvakrát stačili vymazat náskok hostujícího celku. V závěrečné části ale Boleslavští trestali chyby Tygrů a podruhé v letošní sezóně získali na severu Čech tři body.

Branky a nahrávky: 12. Nedvěd (Rýgl), 29. Jareš (Rýgl, Víšek) - 9. Sup (Král, Pabiška), 26. Duben (Gajovský, Nouza), 34. Kracík (Macho, Jiruš), 54. Sup, 56. T. Sýkora (Král, Vrbata). Rozhodčí: Polák, Šindler - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 6685.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Miroslav Augustin, Pavel Petr, Robert Štach, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít