Výkony českých hokejistů v zámoří jsou pod drobnohledem vedení národního týmu

Zámořská NHL se teď snaží alespoň částečně dohonit manko způsobené dlouhotrvající výlukou. Dění v nejprestižnější klubové soutěži pozorně sleduje také manažer české hokejové reprezentace Slavomír Lener.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Vokoun během utkání proti NY Rangers | Zdroj: Reuters

„Ta kvalita hry je neskutečná, musím říct, že jsem viděl dost zápasů, a že ty zápasy mají obrovské nasazení, kvalitu a důraz. Musím říct, že mi to připomíná začátek sezony u nás, kdy ti kluci z NHL přišli a tu ligu zvedli úplně do jiné úrovně. Pak si myslím, že ten poslední měsíc už to tempo trochu opadalo a ti hráči potřebovali osvěžit. To se stalo, dostali se do nové konkurence a dnes jsou tam, kam patří.“

Nepřekvapuje ovšem, že z pohledu trenéra české reprezentace Aloise Hadamczika je v dané chvíli důležitější zajímat se o hráče působící v Evropě. To jest o ty, kteří by, v případě že budou fit, měli být se zárukou k dispozici pro světový šampionát. Inspekční cesta do zámoří tedy určitě není na pořadu dne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedení české reprezentace sleduje pozorně začátek NHL

„Počkáme na konec února, začátek března, jestli je vůbec nutné tam jet. Uvidíme, které týmy budou dole, a který hráč bude volný, ale rozhodně není vizitka, že hráč hraje v NHL vizitkou k tomu, že by měl jasné místo v reprezentaci,“ říká Alois Hadamczik.

Je velmi pravděpodobné, že pozdní začátek NHL a její nabitý program si vyberou svoji daň v podobě menšího počtu hráčů použitelných pro mistrovství světa. A to se týká samozřejmě také české reprezentace.

„Předpokládáme to, já sám jsem takovou sezonu zažil v Calgary, kdy jsme začínali o den později 20. ledna a skončili jsme až 3. května. Tentokrát se skončí o něco dříve, takže tam je zhruba 6, 7 dní na lékařské prohlídky, a aby se mohli ještě přesunout. Ale pořád je to dost málo času na to, aby nastoupili. My počítáme tak 2, 3, ideálně 5 hráčů, že by se mohlo připojit,“ předpovídá Slavomír Lener.

Domácí půjdou nejspíš do rizika

Připouští však, že ne všichni konkurenti v bojích o medaile budou vyznávat stejnou hokejovou filozofii. A má přitom na mysli především obě pořadatelské země, tedy Finsko a Švédsko.

„Myslím si, že Švédové i Finové budou vyvíjet enormní tlak, a že půjdou do toho risku, že třeba hráči nepřijedou v ideální pohodě, ale oni potřebují jména, reklamu a potřebují papírově dostat na mistrovství světa to nejlepší, co je k dispozici. Myslím si, že v tomhle budeme opatrnější,“ dodává Slavomír Lener.

Aleš Procházka, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme