Brněnští volejbalisté porazili Liberec podruhé za sebou a přesunuli finále na sever Čech

Po včerejší překvapivé výhře ukázali volejbalisté Brna, že rozhodně nechtějí přijmout roli outsidera extraligového finále. Ve čtvrtém utkání série dokázali porazit Liberec 3:1. Finále se za nerozhodnutého stavu 2-2 přesune zpět do Liberce.

Hráči Brna se radují po úspěšném útoku ve finálové séri proti Liberci (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Nervózní utkání začalo technickým pochybením liberecké střídačky, která uvedla do zápisu špatné základní rozestavení hráčů na palubovce. Na libereckých hráčích byla vidět nekoncentrovanost a té využilo Brno.

Ve stejném duchu, v jakém skončil včerejší zápas, začali Brňané i čtvrté finále. Nedali v prvním setu svému soupeři šanci a opanovali první sadu 25:16. Také druhý set probíhal v režii domácích hráčů. I přes závěrečný tlak libereckých hráčů, uspěli opět Brňané 25:22.

„Nechceme nic prodlužovat, chceme vyhrát 3:0 a dokázat, že nejsme v této sérii outsideři,“ dokazoval brněnské nadšení smečař domácích Marek Zmrhal.

Ve třetím setu dostala brněnská hra drobné trhliny a do zápasu se dostali hosté. Těm se začalo dařit na podání a v obranné hře nad sítí. Ovšem největší zlepšení předvedli na útoku.

„Zastavili jsme je. Doufám, že dotáhneme zápas alespoň do tie-braku,“ prohlásil před čtvrtou sadou zkušený blokař Liberce Staněk.

Na začátku čtvrtého setu to skutečně vypadalo, že Liberec zápas ještě zdramatizuje. Dostal se do rychlého vedení. Ale domácí hnáni fantastickým publikem nakonec dokázali zlomit utkání na svou stranu, ovládli poslední set 25:23. Další utkání série je naplánováno na nedělní odpoledne.