Čeští florbalisté se už na klubové úrovni špičkových týmů nebojí

Mladá Boleslav hostí florbalový Pohár mistrů. V něm usiluje o postup do semifinále i mistrovský Tatran Střešovice. První duel Pražané zvládli, porazili švédskou Storvretu. Ve čtvrtek potom nastoupí večer proti norskému Tunet IBK. Pokud uspějí, mezi čtyřku nejlepších mužstev postoupí jako vítěz skupiny B.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbal Vítkovice | Foto: Šárka Rojková

České celky v konfrontaci s nejlepšími švédskými nebo finskými mužstvy v minulosti zaostávaly. Doba se ale mění a český florbal se špičkovým světovým klubům vyrovnává.

Tatran Střešovice to potvrdil ve svém úvodním vystoupení na mladoboleslavském zimním stadionu. Před uměním českého šampióna se totiž musel sklonit švédský mistr Storvreta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští florbalisté se už na klubové úrovni špičkových týmů nebojí

Po tomto utkání už ale Pražané mysleli na čtvrteční souboj s norským Tunetem. Samozřejmě povzbuzeni skalpem Švédů.

„Myslím, že nejvíc stejně hraje sebevědomí. Ve chvíli, kdy se dostaví nějaký dobrý výsledek, zvlášť v prvních zápasech ve skupině, tak ten tým pak hrozně vyroste. A v tomhle mě to osobně překvapuje. Vidím, že hrajeme zápasy, ve kterých máme pocit, že máme víc šancí než ty nejlepší týmy. To je super,“ uvedl reprezentační útočník v barvách Tatranu Martin Richter.

Obránce Michal Podhráský jeho slova doplnil. „Řekl bych, že dorůstá generace, která tady s florbalem začínala. Že už to nejsou hráči, kteří přecházejí z jiných sportů. Už to není, že když se jim přiblížíme, tak nás to překvapí, ale oni s tím počítají. Protože v mládežnických kategorií jsme už Švédy poráželi. Pro nás už to není takový strašák.“

Úspěch může přinášet i kvalitnější příprava. Extraligové týmy často sází i na pomoc kondičních trenérů.

„Myslím, že tréninky jsou podobné. Jsou možná teď víc zaměřené na jednotlivé věci. Fyzické jsou lépe udělány, víc nám dají. Ale neřekl bych, že obecně víc trénujeme. Možná občas přidáme trénink, ale spíš bych řekl, že je to tou touhou se na trénincích zlepšovat a vyrovnat se jim,“ prohlásil Podhráský.

Přípravu, hlavně její suchou část, museli ovšem hráči Tatranu přizpůsobit tomu, že už v úvodu sezóny se o slovo přihlásil právě Pohár mistrů. „Museli jsme tomu přizpůsobit i to, co děláme. Tak abychom formu načasovali až na tento vrchol,“ řekl Martin Richter.

A co florbalisté Tatranu od slibně rozehraného turnaje podle Richtera očekávají? „Cíl bude samozřejmě medaile. A přinejmenším zlatá! (pozn. smích) Ne, cíl je medaile, a kdyby byla zlatá, tak je to bomba. Ale jsme realisti.“ Mimochodem, finále se hraje v sobotu.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme