Evropský šampionát volejbalistů se bude definitivně hrát i v Praze

Organizátoři evropského šampionátu ve volejbale, které bude v září hostit Česká republika společně s Rakouskem, splnili úkol, který jim uložila Evropská volejbalová federace. Písemně doložili, že jedna ze skupin se opravdu odehraje v pražské O2 aréně. Potvrzení si od českých organizátorů federace vyžádala kvůli nepřehledné situaci kolem Sazky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 arena | Foto: Marián Vojtek

„My jsme informovali o situaci, která nastala v souvislosti s úpadkem Sazky. Dostali jsme, jako organizační výbor, týden lhůtu na to, abychom písemně potvrdili, že můžeme v Praze mistrovství Evropy pořádat. V případě, že písemné stanovisko do týdne nepředložíme, bude se jednat dál,“ prohlásil začátkem dubna předseda českého organizačního výboru mistrovství Evropy Jan Hronek.

Vzápětí ještě Hronek k celé situaci uvedl. „Samozřejmě je několik záložních alternativ, ale musím říct, že exekutiva Evropské volejbalové federace, spolu s našimi rakouskými partnery, trvá na tom, abychom dodrželi původní záměr a hráli v O2 Aréně.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Evropský šampionát volejbalistů se bude definitivně hrát i v Praze

Týdenní lhůtu nakonec Evropská volejbalová federace českým organizátorům několikrát prodloužila a po necelých třech týdnech mohl s úlevou Jan Hronek oznámit pozitivní zprávu

„Musím s uspokojením konstatovat, že smlouva s O2 Arénou je nyní před podpisem. Potvrzují, že budeme hrát všechna utkání v Praze v O2 Aréně, jak bylo plánováno. Samozřejmě každý asi chápe, že jednání, kde je momentálně zastoupena Sazka a O2 Aréna, nejsou jednoduchá. Ale jsem velice rád, že jsme pokročili na takovou úroveň, že mohu říct, že skutečně budeme hrát v O2 Aréně. A splníme tím požadavek Evropské volejbalové federace i našich partnerů,“ ulevil si Jan Hronek.

Důležitá zpráva tak letí z Čech nejen k rakouským kolegům organizátorů, ale zejména do Polska. Tamní národní tým totiž právě v Praze odehraje základní skupinu šampionátu a zájem odborníků, médií i fanoušků je v zemi našich severních sousedů obrovský.

Do Prahy se chystá několik televizních i rozhlasových štábů. Zájem Poláků o vstupenky je tak velký, že pro ně bude zablokována třetina kapacity hlediště libeňské arény. Právě jejich prodej ale dělá českým organizátorům vrásky na čele. Distribuci bude totiž provádět společnost Sazka ticket.

„Ano, nadále zůstává přes ticketing Sazky. A chceme spustit prodej lístků nejdéle 22. května, pro obě haly současně,“ konstatoval Jan Hronek.

Nikdo ale nedokáže říci, zda se utržené peníze za prodej lístků do O2 Arény vrátí zpět do volejbalové kasy. Organizátoři ale jinou volbu vlastně ani neměli, tedy pokud chtějí hrát v O2 aréně, tam totiž vstupenky prodává pouze Sazka ticket.

Musí tak podstoupit riziko, že organizačně sice celý šampionát zvládnou a volejbalovým týmům i divákům nabídnou dokonalé prostředí, ale celá akce, pokud jim nepřijdou peníze za prodej vstupenek, pro ně bude ztrátová.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme