Finále florbalového Czech Open neuvidí diváci v Holešovicích

Kolem 19. roku života se plno mladých osamostatňuje a řeší, jak zaplatit nájem a další starosti s penězi. V podobné situaci je i největší florbalový turnaj na světě pražský Czech Open, který letos také slaví devatenáctiny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbalisté Tatranu Střešovice před jedním z utkání na Czech Open

Florbalisté Tatranu Střešovice před jedním z utkání na Czech Open | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

252 týmy z 16 zemí se v pěti kategoriích poperou od příštího čtvrtka do neděle o postup do finálového dne. Ten ale letos bohužel nebude takovým svátkem jako v uplynulých sedmi letech, kdy se konal v aréně hokejové Sparty v Holešovicích.

„HC Sparta Praha měla podstatně ekonomicky zajímavější nabídku na využití haly na 14 dní. My se svoji nabídkou na jednodenní událost nemohli konkurovat. Na druhou stranu z finančních důvodů chceme vyzkoušet levnější variantu, protože nás rozpočet je letos omezen a my musíme šetřit, přizpůsobit se“ říká jeden z dvojčat Vaculíkových Martin.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stěhování florbalového Czech Open s Martinem Vaculíkem

Spolu se svým bratrem Tomášem je ředitelem Czech Open. Oním přizpůsobením je přestěhování finálové neděle do menší pražské haly na Podvinném mlýně. Ve hře přitom byl naopak i přesun do ještě honosnějšího a většího prostoru libeňské O2 Arény.

„I přes velice vstřícnou nabídku jsme z ekonomických důvodů museli odmítnout. Částka za pronájem byla příliš vysoká. Vedli jsme poměrně dlouhá jednání a dospěli k výsledku, že hala na Podvinném mlýně bude nejvhodnější,“ vysvětluje.

Jenže tam se vejde jen patnáct stovek diváků, zatímco do Tesla Arény jich přišlo klidně pět tisíc.

„I když se řekne 5 tisíc diváků, většina z nich jsou účastníci turnaje, kteří neplatí vstupné. Kdyby tam byli 3 tisíce lidí platících vstupenky, pak by to rozhodování bylo daleko jednodušší. Předprodej je velmi skromný, takže tímhle směrem se musely ubírat i naše kalkulace,“ vysvětluje Martin Vaculík.

V důsledku bude poměrně komplikované se do haly na Podvinném mlýně protlačit.

„Divák, který se do haly bude chtít dostat, by si měl v dostatečném předstihu zakoupit vstupenku v předprodeji, aby měl jistotu, že se dovnitř dostane, protože pár set lístků do předprodeje šlo. Bohužel jen 300,“ říká Martin Vaculík a případné naštvané fanoušky, na které se nedostane, uklidňuje:

V den finále lístky už nebudou

„I pro účastníky turnaje je jediná jistota, probojovat se se svým klubem ve své kategorii do finále. Protože i pro účastníky bude málo lístků a v den finále se lístky už prodávat nebudou,“ nastiňuje ředitel Czech Open.

Pro ty fanoušky, kteří by chtěli okusit florbalovou atmosféru zblízka a do haly se nevejdou, připravili organizátoři malou náplast. Přímo u arény na Podvinném mlýně bude fanzóna s velkoplošnou obrazovkou, posezením a občerstvením.

No a další variantou, jak vidět v Praze špičkový florbal, je zajít na některý zápas v předchozím průběhu turnaje, tedy od čtvrtka 11tého do soboty 13tého srpna. Největšími zahraničními lákadly jsou švédské výběry AIK Stockholm, Dalen, Pixbo a švýcarský Wiler Ersigen.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme