Fotbalisté by mohli získat velkou část strahovského areálu

Český sport zítra schválí další část změn, které ho čekají. Ta největší souvisí s majetkem. Valná hromada Českého svazu tělesné výchovy totiž schválí prodej části areálu v Praze na Strahově Fotbalové asociaci České republiky. Konkrétně jde o stadion Evžena Rošického, stadion Přátelství, hotel Coubertin a příslušné pozemky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Evžena Rošického

Stadion Evžena Rošického | Foto: fotbalportal.cz

Uvádí to tisková zpráva ČSTV a fotbalisty by to mělo stát 128,5 milionu korun. Nafukovací hala ale připadne Českému atletickému svazu. Změny majitele mají jednoduchý důvod - areál totiž chátrá a na správu, tím méně na opravy a už vůbec ne na rozvoj, nemá ČSTV peníze.

„ČSTV se ještě musí vypořádat s pádem Sazky, má nedořešené závazky. Teď jsme pronajali areály ve Špindlerově Mlýně. Je taky potřeba říct, že majetek má v tuto chvíli ročně provozní ztrátu šestnáct milionů korun, což je pro ČSTV finanční zátěž,“ řekl před časem Miroslav Pelta, který měl právě řešení Strahova na starost, ale zároveň je předsedou Fotbalové asociace České republiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český sport zítra schválí další část změn, které ho čekají, ta největší souvisí s majetkem

Zbytek sportovního hnutí s tím souhlasí. A to asi z několika důvodů. Jednak chce sport být jednotný, a navíc, kdyby se nepřihlásil fotbal, který má peníze od mezinárodních organizací a může je investovat na stavbu svého sídla a na opravy, sportovci by o Strahov mohli za čas přijít úplně.

„Pro nás je důležité, že se sportoviště neprodávají komerčním subjektům, ale jestli sportoviště vlastní fotbalový svaz nebo ČSTV, to je v podstatě jedno,“ potvrzuje předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Zítřejší Valná hromada ČSTV má na programu i další body. Po těch procedurálních bude informovat předseda Miroslav Jansta o tom, jak pokračuje jeho plnění úkolů z minulé valná hromady, mimo jiné třeba příprava žaloby na bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka.

Naopak jednání o změně stanov ČSTV odložil, chce je upravit až poté, co ty své doladí Český olympijský výbor.

Přehrát

00:00 / 00:00

V sobotu se bude rozhodovat o budoucnosti areálu na pražském Strahově

Podle místopředsedy ČSTV Marka Hájka je důležité, že se výše zmíněných objektů „zbaví. “ Významné je to především z toho důvodu, že jsme k tomu přistoupili jako řádný hospodář, a protože nám ty nemovitosti generují ztrátu řádově více než 10 miliónů ročně, tak je pro nás velmi výhodné, že se našel subjekt, který je ochoten od nás ty nemovitosti koupit.“

Pro ČSTV by byl luxus držet dál tyto objekty. „Prodej je pro nás lepší, protože my nemáme ve vlastnictví ani pozemky, tím pádem je nakládání s těmi pozemky složité, navíc jsou na jeden z těch stadionů vázány i státní dotace, takže to jsou komplikace.“ poznamenává místopředseda ČSTV Marek Hájek.

Vojtěch Bidrman, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme