Hradilek musí bojovat o nominaci. Zkouška, jestli na to ještě mám, těší se

Je mistrem světa i olympijským medailistou, ale přesto nemá jisté místo v reprezentaci. Po třech letech si ho musí vodní slalomář Vavřinec Hradilek vybojovat v nominačních závodech, ty se pojedou už příští víkend.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradílek zatím nemá jistou účast na olympiádě

Kajakář Vavřinec Hradílek zatím nemá jistou účast na olympiádě | Foto: Tomáš Dvořák

„Po olympiádě i po mistrovství světa toho bylo hrozně moc, takže jsem rád, že jsem měl šanci, abych nominaci nejel,“ vzpomíná Vavřinec Hradilek. Po triumfu na MS 2013 i rok předtím po olympijském stříbru měl účast v národním týmu zajištěnou.

V loňské sezoně toho ale kvůli zdravotním potížím s ramenem a krční páteří příliš nenapádloval, titulu mistra Evropy i medaili z mistrovství světa byl hodně daleko, a tak teď nemá nic jistého. Nominační závody už ale v minulosti šestkrát zvládl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nervozita na Vavřince Hradilka teprve přijde. Na nominační závody si ale věří, zjistil reportér ČRo Jan Suchan

„Strašně se těším. Je to zkouška, jestli na to člověk ještě má. Cítím, že se to blíží, a nervozita samozřejmě přijde. Snažím se, aby byl trénink kvalitní a abych se co nejvíc připravil. Bude to zkouška před celou sezonou,“ uvědomuje si 28letý kajakář.

Zároveň půjde i o přípravu na příští rok. Teď totiž kvůli zlatu Jiřího Prskavce z loňského mistrovství Evropy pojedou kajakáři místo tří jen o dvě reprezentační místa, za rok ale bude ve hře jen jediné olympijské.

„Každá nominace je zkouška psychiky a odolnosti, jak udržet hlavu na čtyři závodní dny v takovém stavu, aby byla maximálně koncentrovaná. Je jedno, jestli je jede o tři, dvě, nebo jedno místo. Pokaždé chci vyhrát a už se mi to dostkrát podařilo,“ věří si Hradilek.

„Trénink ale nesměřuje k tomu, abych si za rok vyjel olympiádu, ale abych měl dobrou sezonu 2015,“ nemyslí pražský vodní slalomář na příliš vzdálenou budoucnost.

První krok k nominaci musí udělat Vavřinec Hradilek v nominačních závodech příští víkend ve Veltrusích a přespříští v Želivi. V případě úspěchu ho čeká mimo jiné zářijové mistrovství světa na jeho zamilované olympijské trati v Londýně.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme