Hruška si důchod odbývá na horském kole

Vyhrál dvě etapy na slavném etapovém závodu Giro d´Italia a svého času patřil k nejlepším českým profesionálním silničním cyklistům. Pokud si myslíte, že jde o Jana Hrušku, máte pravdu. V současnosti se tento šestatřicetiletý jezdec věnuje jízdě na horských kolech v týmu Nissan Dolák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezdová trať pro horská kola

Profesionální kariéru na silnici ukončil Jan Hruška po sezóně v roce 2007. Definitivní konec s cyklistikou to ale neznamenalo. Našel si totiž novou disciplínu - horská kola. Ty bere hlavně jako pomyslný cyklistický důchod.

„Pokud se na mě bude koukat jako na vrcholového silničáře, který se teď plácá v bahně a jen v uvozovkách v české konkurenci, ano tak krok dolů to je,“ říká Hruška a dodává:

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklista Hrušká si zvyká na MTB

„Pokud se na to ale někdo podívá, že si dělám hezčí důchod a vlastně jsem placený za to, co bych dělal, kdybych definitivně skončil. Budu se zase vozit.“

„Když 24 let jezdím na kole, nemůžu to najednou useknout. Takže mám vlastně hezky placené hobby," uvedl Jan Hruška s tím, že ale ze své tréninkové porce kilometrů moc neubral.

„Od roku 89 jezdím na kole. Chtěl jsem skončit , ale nakonec jsem přešel k horským kolům. Šlo mi to lépe než bych čekal. Mám zažité určité tréninkové dávky, takže jsem ubral maximálně 15%, víc ne," vykládá Hruška.

Za svůj vrchol považuje na silnici Jan Hruška výsledky z Gira d´Italia, v horských kolech potom vítězství na domácím šampionátu v maratónu v roce 2009. To vybojoval na trati kultovních Sudet. Vyšší cíl už si ve své bikerské kariéře nedává.

„Limituje mě technika v kombinaci s mým pudem sebezáchovy. Nejsem už mladý kluk, který to pouští ve sjezdu a buď to dá, nebo ne. Moc dobře už vím, že každé zranění dlouho trvá a některé se ani nedoléčí. Za 25 let jsem se nezabil na silnici, tak bych to nerad změnil na horském kole jen kvůli tomu, abych si dokázal, že ještě by to malinko víc šlo," konstatoval Jan Hruška.

Jakub Kanta, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme