Kličko získá za zápas rekordní honorář. Peníze chce předem

Ukrajinský boxerský šampion Vladimir Kličko má získat za zápas s Rusem Alexandrem Povětkinem 17,5 milionu dolarů (tedy takřka 350 milionů korun). Na vidinu velkých peněz však těžkotonážník nedá. Nejprve chce dostat důkaz, že peníze existují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimri Kličko (vlevo) a Mariusz Wach v boxerském duelu v Hamburku | Zdroj: Reuters

Oba boxeři z východní Evropy mají těžit z nečekaně štědré nabídky ruského promotéra Vladimira Chrjunova, který získal práva na uspořádání souboje v dražbě za 23,33 milionu dolarů. Kličko s Povětkinem si rozdělí odměnu v poměru 75:25.

K dražbě v sídle boxerské organizace WBA v Panamě došlo poté, co se zástupci obou boxerů nedokázali shodnout na podmínkách. Kličkova strana nabídla 7,13 milionu dolarů, stáj Sauerland zastupující Povětkina šest milionů. Oba návrhy jasně přebil Chrjunov.

„Ta suma je absurdní. Uvěřím tomu, až bude složena u notáře. S vyplacením peněz až po zápase rozhodně souhlasit nebudeme,“ řekl Kličkův manažer Bernd Bönte listu Bild. Management ukrajinského boxera neuspěl v souboji o uspořádání Kličkova zápasu vůbec poprvé.

Přehrát

00:00 / 00:00

O mimořádném honoráři ukrajinského boxera, ale i o vlastních plánech hovořil ve vysílání Českého rozhlasu český mistr Evropy organizace WBO Lukáš Konečný.

Podle slov českého boxera a mistra Evropy organizace WBO Lukáše Konečného přitom nejde o nijak výjimečnou částku z celosvětového pohledu.

„Je to vysoká částka na evropské poměry, ale pokud třeba vezmeme nějaké velké zápasy v Americe, je to relativně ještě nízká částka. Ruští podnikatelé nebudou mít velký problém tuhle částku dát dohromady,“ říká Konečný.

V Evropě na rozdíl od Spojených států podle Konečného nejsou diváci zvyklí platit za zápas u televize. „V Americe jsou ty částky vysoké právě z toho důvodu, že si lidé kupují třeba za padesát dolarů přes placené televizní kanály přenos,“ vysvětluje český boxer.

Sedmatřicetiletý Kličko má v držení tituly organizací IBF, WBO, IBO a je superšampionem WBA. Třiatřicetiletý Povětkin je mistrem světa WBA a Kličko se s ním musí letos utkat o titul této organizace.

Oba boxery před srpnovým duelem čekají ještě takzvané dobrovolné obhajoby. Kličko nastoupí 4. května v Mannheimu proti Němci Francesku Pianetovi, Povětkin bude 17. května boxovat v Krasnogorsku s Polákem Andrzejem Wawrzykem.

Helena Šulcová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme