MS v házené bude potřetí za sebou bez Čechů

Čeští házenkáři se na světový šampionát do Španělska nepodívají. Svěřenci trenéra Martina Liptáka v odvetě play off podlehli především kvůli výkonu v prvním poločase Rusku 27:31. První zápas parta kolem Filipa Jíchy ztratila jen o jednu branku, ale dobrou pozici v Pardubicích v postup nepřetavila.

Na dobrou ruskou obranu nenašel v odvetě o postup na MS recept ani Filip Jícha (uprostřed) | Zdroj: ČTK

Zaplněné hlediště v ČEZ Aréně vidělo nepodařený vstup českých reprezentantů do zápasu, kteří nezachytili tempo soupeře, špatně bránili a po šesti minutách už to bylo 1:5. Ukvapené střely a spoléhání se pouze na spojce hrajícího bývalého nejlepšího házenkáře světa Filipa Jíchu nestačilo.

Když Jícha neproměnil ani sedmimetrový hod narostlo manko ruského výběru až na dvouciferné číslo jedenáct. Až pak zavelel ke korekci veterán Jan Filip, který se několikrát dokázal z pravého křídla prosadit před brankářem Levšinem. Do šaten si ovšem čtyřnásobný olympijský vítěz a trojnásobný držitel zlatých medailí z MS Rusko odnesl náskok osmi branek.

Po změně stran se domácí celek Rusům přiblížil na 15:20, avšak hosté okamžitě zareagovali další tříbrankovou sérií a žádné postupové drama nepřipustili. Čeští házenkáři zkusili i hru bez gólmana, k zásadnějšímu zdramatizování skóre ale nevedla ani ta.

Jakub Kanta, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít