Nejlepší smeče ve Washingtonu? Satoranský. Jsou překvapení, jak skáču, říká jediný Čech v NBA

Jedním z nejznámějších filmů s basketbalovou tematikou je komedie Bílí muži neumějí skákat. V zámoří se fandí hlavně exhibičním kouskům, kdy se hráč proletí vzduchem a zasmečuje do koše. Disciplína především afroamerických hráčů není ovšem cizí ani jedinému Čechovi v NBA, Tomáši Satoranskému. Podle spoluhráčů je v týmu Washingtonu dokonce nejlepší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský | Zdroj: Reuters

„Jsou překvapení, že takhle skáču. Přece jen bílý Evropan… To nečekali. Když je nějaká šance před zápasem nebo v tréninku, tak mě v tom podporují,“ usmívá se Tomáš Satoranský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Satoranský překvapil své spoluhráče ve Wizards, umí skvěle smečovat

Spoluhráči oceňují jeho talent natolik, že kdyby někdo z Wizards měl dostat pozvánku do soutěže ve smečování, tradičně nejsledovanějšího doprovodného programu Utkání hvězd. Měl by to být právě Čech

Sám Satoranský by se na účast v exhibici ale necítil. „Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel a myslím, že bych ani nechtěl. Co se týče ‚dunkování‘ (smečování) jsem toho moc nepředvedl. Radši bych nejdřív něco ukázal na hřišti.“

„Ani kvalitou bych se na to necítil. Na to, co předvedli v minulém roce Zach LaVine nebo Aaron Gordon, bych si netroufl,“ dodává.

Ve španělské lize plnil 25letý basketbalista smečováním zprávy svými akrobatickými kousky pravidelně. V NBA dal ochutnat ze svých atletických schopností až v dnešním nočním duelu s New York Knicks, jeho blok na Sashu Vujačiće nechybí na oficiálních stránkách soutěže.

Na pořádnou smeč v zápase ale zatím stále čeká. „Hráči jsou mnohem atletičtější a ti, co jdou na blok, skáčou výš a mají dobré timing. Na druhou stranu je tu víc prostoru na hřišti, to nabádá, aby to měl člověk snadnější. Ale zatím jsem se k tomu moc nedostal,“ uznává Satoranský.

Od soupeřů dostává Tomáš Satoranský prostoru na palubovce dost, podobně štědrý by mohl být i trenér Scott Brooks. Jinak bude český svými kousky nadále bavit jen během tréninků Wizards.

Při 15. domácí výhře Washingtonu v řadě dostal Satoranský 11 minut, během kterých stihl čtyři body, doskok i blok.

Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme