Plavec Micka skončil v závodě na 800 metrů na juniorském MS druhý

Český plavec Jan Micka skončil druhý ve finále kraulařské osmistovky na juniorském mistrovství světa v Dubaji a navázal tak na bronzový úspěch ze závodu na 400 metrů volným způsobem. Dnešní medailové umístění navíc mladý závodník vyšperkoval novým českým rekordem za 7:56,33 minuty.

Budoucí naděje českého plavání Jan Micka na MČR 2011

Budoucí naděje českého plavání Jan Micka na MČR 2011 | Foto: Michal Jurman

Talentovaný český plavec nestačil pouze na Australana Hortona, který ovládl středeční závod časem 7:45,67 minuty. Třetí skončil Pawel Furtek z Polska, jenž na Micku ztratil přesně dvě sekundy.

Jan Micka letos zažívá povedenou sezonu, úspěchy na šampionátu v Dubaji sbírá už jako dvojnásobný juniorský mistr Evropy. Svěřenec Jaroslavy Passerové se jím stal v Poznani, kde kromě zlatých medailí z dvou nejdelších tratí získal také stříbro na kraulařské čtyřstovce.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít