Plavkyně Petra Chocová vyhrála na ME závod na 50 metrů prsa

Česká plavkyně Petra Chocová je mistryní Evropy na 50 metrů prsa. Na šampionátu v maďarském Debrecínu vyhrála finálový závod v českém rekordu 31,25 sekundy. V souboji o zlato předčila Chocová o dvě setiny Irku Syceriku McMahonovou. Martina Moravčíková skončila sedmá.

Petra Chocová by podle časů konkurence měla v prsařské padesátce atakovat boj o medaile | Foto: Michal Jurman

Chocová nastupovala do boje o medaile jako největší favoritka na titul, která vyhrála jak rozplavby tak semifinále.A Nervozita jako by ve finále pro českolipskou plavkyni neexistovala.

00:00 / 00:00

Zlatý závod Petry Chocové komentoval živě reportér Michal Jurman

Od poloviny trati bylo o jejím triumfu téměř jasno. A ten byl nakonec ještě ozdoben novým českým rekordem.

Chocová se stala českou mistryní Evropy po dlouhých osmi letech a pro českou výpravu získala už třetí medaili. Podobně úspěšná byla česká reprezentace pouze před 15 lety na šampionátu v Seville.

Štěpán Pokorný, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít