Podle BBC zaplatil Ázerbájdžán miliony dolarů za olympijské medaile

Olympijské hry v Londýně budou až příští rok, ale některé medaile jsou už rozdané. Tvrdí to alespoň společnost BBC, která prý přišla na velký korupční skandál v boxu. Ázerbájdžán podle ní zaplatil miliony dolarů za 2 zlaté medaile pro své boxery.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxerské rukavice (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Skandál se týká jedné dceřiné společnosti mezinárodní amatérské federace, která pořádá olympijské zápasy v boxu. Tato společnost má dlouhodobé finanční problémy a BBC se přihlásili svědci přímo z vedení této společnosti, kteří tvrdí, že jeden z jejich šéfů Ivan Khodabakhsh jim řekl, aby neměli starosti o peníze, že mají 9 milionů dolarů od Ázerbájdžánu výměnou za to, že ázerbájdžánští boxeři získají v Londýně dvě zlaté olympijské medaile.

Představitelé světového boxu informace o úplatcích popřely. Říkají, že se jedná o půjčku. Podle nich jeden ázerbájdžánský investor slíbil půjčku ve výši 9 milionů dolarů, na které není nic nelegálního, že se o korupci nejedná.

BBC zase tvrdí, že má důkazy - výpisy z účtu a emailu, které jasně naznačují, že za několikamilionovým transferem stojí přímo ázerbájdžánská vláda.

Ondřej Houska, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme