USK řeší před Euroligou zraněné, Brno nepohodu

Šestým kolem pokračuje tento týden basketbalová Euroliga žen. Brněnské Frisco si bude chtít ve středečním domácím zápase s chorvatským Gospićem spravit chuť po debaklu od Rivasu Madrid, pražský USK by rád ve čtvrtek na palubovce Györu vyrovnal bilanci vítězství a porážek na 3:3. Oba české týmy se přitom potýkají s problémy - ovšem rozdílnými.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek

Lubor Blažek | Foto: David Kubíček

Brněnské Frisco bude doma hostit nevyzpytatelný chorvatský Gospić, který si své dosud jediné letošní euroligové vítězství vybojoval překvapivě na palubovce Rivasu Madrid - ano, toho týmu, který v uplynulém kole uštědřil Brňankám drtivou porážku 112:70. Nejen to napovídá, že Frisco rozhodně není v letošní sezoně v herní pohodě.

"Když nebudeme bojovat v obraně, bude to špatné," upozorňuje na aktuálně největší slabinu družstva kouč Jan Bobrovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenéry obou českých euroligových týmů mluvila Tereza Jelínková

Ten při přípravě na nadcházející utkání s chorvatským celkem vycházel hlavně z posledního zápasu Gospiće s francouzským Montpelierem.

"Je to podle mě družstvo, které může kohokoli porazit, ale také s kýmkoli prohrát. Svou hru má v útoku založenou na velmi jednoduchých akcích: clony, pivotky na rozehrávačku nebo křídlo. Jakmile je nějaká hráčka na trojce volná, vystřelí," vypozoroval brněnský lodivod, který kromě špatné hry v obraně řeší také to, jak hráčky vyburcovat k větší aktivitě.

"Nezabírá řev ani dobré slovo," povzdechl si Bobrovský.

Na Folimance brousí sestavu pořád dokola

To kouč pražského USK Lubor Blažek se potýká s jinými starostmi - jak poskládat sestavu, když klíčové hráčky jsou zraněné.

"Zranění se začínají množit. V české lize nenastoupila v posledním zápase Montaňanová, která má problémy s kolenem. Nehraje ani Delisha Miltonová a jsou tam ještě další menší zdravotní problémy," stýská si kouč českého mistrovského celku.

Zejména výhled u Miltonové není zrovna povzbuzující. "Je to svalové zranění, které si vyžádá tři až pět týdnů léčby, takže žádná veselá zpráva to není," smutní Blažek.

S neustálými změnami v sestavě se ZVVZ USK Praha potýká prakticky od počátku sezony, což k herní stabilitě podle Lubora Blažka také zrovna nepřispívá.

"Začínáme stále znovu. Napřed jsme zjistili, že nepřijede Lindsay Whalenová, tak s námi začala trénovat Elin Eldebrinková, pak přibyla Ticha Penicheirová, teď jsou zase zraněné Montaňanová a Miltonová… Neustále se vracíme do jakéhosi kruhu, byl bych rád, kdyby už si tým sednul a věděli jsme, koho tady máme a s kým můžeme počítat," přeje si sedmapadesátiletý trenér, který bude chtít ve čtvrtek dovést svůj tým ke třetímu letošnímu euroligovému vítězství.

"Pevně věřím, že družstvo se na toto utkání bude plně soustředit a hlavně, že to zdraví dáme ještě za dva dny u některých hráček dohromady," doufá trenér pražského USK Lubor Blažek.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme