Verner přichystá nové čtverné skoky i hiphopovou Carminu

Vítězství v závodě Grand Prix, páté místo v jeho finále a bronzová medaile z mistrovství Evropy. To jsou největší letošní úspěchy krasobruslaře Tomáše Vernera. Po přesunu do Kanady se mu tak podařil avizovaný návrat mezi světovou špičku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Tomáš Verner na evropském šampionátu v Bernu | Foto: Michal Jurman

Nutno dodat, že po nevydařené loňské sezóně už kdekdo nad Vernerem dopředu lámal hůl. Rodák z Písku ale začal téměř od nuly, po přesunu do Toronta pod vedením Boba Emersona dopiloval trojitého axela, který mu ze skoků dělal největší problém. Hlavně se ale začal úplně znova učit technice bruslení na hranách.

Vše zmíněné do sebe zapadlo velice brzy, a kromě kaňky v podobě 12. místa na světovém šampionátu tak mohl být Verner se svým comebackem opravdu spokojen: "Kanada mi přinesla daleko větší stabilnost ve výkonech, trošku větší pohodu v tréninku. Jsem přesvědčený, že kompletní adaptace na trénink, který podstupuju, se začne vyplácet až v příští sezóně."

Přehrát

00:00 / 00:00

O příští sezónu Tomáše Vernera se zajímal Michal Jurman

Tu nevyhlíží Verner jen vyřčenými slovy. Pouhých 15 dní po skončení této sezóny už má totiž připravený kompletní závodní program na sezónu následující.

"Na volnou jízdu jsem si vybral swingovou píseň Sing, sing, sing, do které jsem říznul hudební doprovod od Louise Armstronga La vie en Rose. Pro krátký program přijde něco klasického. Zvolil jsem Carminu Buranu, ale bude upravena trochu do hip hopu a bude tanečnější," slibuje Verner.

Verner se chce měřit i s králem krasobruslení Chanem

Moderním Orfovým zpracováním (navíc v choreografii legendární Lori Nichol) tak Verner ustoupil oběma táborům svých fanoušků. Jedni na jeho webových stránkách totiž ve společné diskuzi požadovali setrvání českého krasobruslaře u moderních hudebních témat, ti druzí ho zase sveřepě směřovali ke klasické hudbě.

Ať tak či onak, Verner si je vědom, že nikoliv hudba, ale jeho sportovní výkony budou tím hlavním, čím může v příštím roce zaútočit na evropské i světové medaile. Ve snaze po precizním provedení čtverných skoků tak přichází s další novinkou.

"Já jsem se po konzultaci s trenérem Bobem Emersonem rozhodl, že strávím v létě dva až tři týdny s vynikajícím ruským technikem Rafaelem Arutunianem, který dříve trénoval Michelle Kwanovou. S ním budeme připravovat další čtverné skoky, které zařadím od příští sezóny," prozradil Tomáš Verner.

Příští zimu se tedy mají fanoušci krasobruslení opravdu na co těšit. Verner slibuje navýšení svých komponentní známek a snahu porovnávat se i se suverénním Kanaďanem Patrickem Chanem. Do toho by chtěl navíc začít studovat, a tak výzvy a motivace Vernerovi před novou sezonou rozhodně nechybí.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme